Ga naar inhoud

Utrogestan gebruik tijdens zwangerschap


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Moet even iets kwijt en hopelijk heeft iemand hier ervaring mee..

 

 

 

Vorige week de bioloog van mijn kliniek gesproken over de uitslag van mijn bloedtest (positief) en hij gaf aan om door te gaan met Utrogestan.

 

Maar daar was ik al ruim een week vanaf (had maar voor 15 dgn meegekregen) en ging er vanuit dat dat ook de bedoeling was. Bij de meeste klinieken schrijven ze bij IVF die bolletjes ook voor ca 2 wkn voor.

 

 

 

Maar ik moest er maar weer mee beginnen (kon iig geen kwaad) en doordat het weekend ertussen zat kon ik vanochtend pas naar de apotheek. Dus vandaag al 2x2 bolletjes ingebracht en wat denk je.. nu ineens bruin/roze afscheiding!!!

 

Ik vertrouw het totaal niet, had hier al geen goed gevoel over. Waarom met iets beginnen als het goed gaat en niet noodzakelijk is!?

 

 

 

Nou ja, zal morgen de kliniek wel bellen, maar hopelijk heeft iemand hier ervaring mee.

Geplaatst

Hoi, ik begrijp je zorgen! Maar hoop je enigszins gerust te stellen:

 

 

 

1) ik ken 2 vriendinnen die bij hun ivf zwangerschappen ook na hun positieve testen door moest

Geplaatst

Miki, bedankt voor je reactie, het doet altijd goed om positieve reacties te lezen. Innestellingsbloed dacht ik ook meteen aan, maar dat had ik dan al veel eerder moeten hebben volgens mij.

 

Laten we maar hopen dat het idd een adertje was.. Maar bel er morgen zeker achteraan, en ga heel hard duimen dat het hierbij blijft!!

 

 

 

Toen wij de uitslag van onze onderzoeken kregen en het dus IVF zou worden heb ik gebeld met de kliniek in Enschede. Alleen voor het bellen was al een wachtlijst! ;-) Heb 20 min in de wacht gehangen en wij konden terecht voor een geprek half augustus. Dan heb je alleen nog maar een gesprek gehad en daarna kom je pas op de échte wachtlijst.

 

Via via hoorden we over Dusseldorf, geen wachtlijsten, verder in techniek waardoor hogere slagingspercentage, NL sprekende arts en gedekt door het ziekenfonds!

 

En zo zie je maar weer, met de eerste poging is het meteen raak en anders was ik in Enschede nog niet eens op gesprek geweest!

Geplaatst

Beste Knoer,

 

 

 

Ik moest de Utrogestan 3 x 1 bolletje van 200mg blijven gebruiken tot 12 weken zwangerschap. Ik heb tot nu bruine afscheiding en zelfs een aantal x (5x?) bloedingen gehad. Sinds ik gestopt ben met Utrogestan heb ik geen bleodingen meer maar gisteren weer bruine afscheiding. Ik maak me hier nu geen zorgen meer over omdat ik dit al 9,5 weken heb en met het kindje tot dusver alles goed is. Maak je niet teveel zorgen zolang je geen bloed ziet. Het schijnt bij IVF wel vaak voor te komen dat de vrouwen bloedingen hebben. Misschien is dit wel door die punctie, want het schijnt dat je eierstokken en baarmoederhals best wel wat te lijden hebben met al die prikken. Ik ga ervan uit dat dat het is. Ook door de Progesteron wordt alles wat weker.

 

 

 

Succes!

 

 

 

Sterkte

Geplaatst

Hallo,

 

 

 

Het is toch ook zo dat je met ivf meer kans op bloedingkjes hebt dan met een gewone zwangerschap?? Omdat zeker door de hormonen alles van beneden beter doorbloed is dan "normaal".

 

 

 

Sandra

Geplaatst

Ja precies, ik denk ook dat het daar mee te maken heeft, het is nu ook alweer minder geworden. Het was tot nu toe gewoon kraakhelder wit zeg maar, dus dan schrik je ineens best! Maar ik moet me er maar niet teveel zorgen over maken.

 

Bedankt voor jullie reacties!!

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt als gast nu eerst posten en gelijk daarna registreren. Als u al een account hebt, meld u dan nu aan om te posten met uw account.

Gast
Reageer hier op dit topic...

×   Geplakt als RTF formaat tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in.



  • Berichten

    • Hoi allemaal, Wij zijn vier masterstudenten Klinische Psychologie aan Tilburg University en doen onderzoek naar hoe vrouwen hun zwangerschap beleven, zowel op psychosociaal als seksueel vlak. Zwangerschap wordt vaak neergezet als iets alleen maar moois, maar veel vrouwen ervaren ook onzekerheden, veranderingen in welzijn, relatie- of intimiteitsvragen. En juist daar is nog verrassend weinig onderzoek naar gedaan. Daarom zijn wij op zoek naar vrouwen (18+) die op dit moment zwanger zijn, zowel na een spontane zwangerschap als na IVF, IUI of ICSI, en die de Nederlandse taal goed beheersen. Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 30–40 minuten en is volledig anoniem. Je kunt op elk moment stoppen of vragen overslaan. 💻 Meedoen kan via deze link: https://tilburgss.co1.qualtrics.com/jfe/form/SV_eXUeNCATdqLcOeW?Q_CHL=qr Met jullie deelname helpen jullie om meer kennis te verzamelen over hoe vrouwen hun zwangerschap écht ervaren – zodat professionals in de toekomst beter kunnen aansluiten bij wat er speelt. Heb je vragen? Dan mag je altijd mailen naar: Welzijntijdenszwangerschap@tilburguniversity.edu Alvast heel erg bedankt 🤍 Maaike  Namens de onderzoeksgroep Jij en je Zwangerschap Tilburg University   ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Het onderzoek is goedgekeurd door de Ethics Review Board van Tilburg University (TSB_RP1810). Deelname is vrijwillig en volledig anoniem. Deelnemers vullen online vragenlijsten in (ongeveer 30–40 minuten) en kunnen op elk moment stoppen of vragen overslaan
    • Good morning ladies, does anybody here have some feedback and experience doing ICSI at LUMC? What are the questions and test that I should ask for in the first appointment? We have already done ICSI for multiple years (at AMC and C&C), now LUMC will be our last possible round, so I want to be as prepared as possible. Many thanks!
    • Hallo, Wij hebben onlangs een eerste poging ICSI gedaan. We hadden in totaal 13 eitjes die geïnjecteerd zijn. Hier zijn helaas geen bevruchtingen uitgekomen.  Uit het onderzoek is ook niets raars gekomen, geen afwijkende eicellen of zaadcellen.  Nu willen we niet hetzelfde riedeltje nog eens doen zonder verder onderzoek.  We hebben onze zinnen gezet op Gent. Daar schijnen ze meer onderzoek te doen.  Zijn er meer mensen die geen bevruchtingen hebben gehad na een - in principe - succesvol ICSI traject tot dan toe? En wat zijn jullie vervolgstappen?   
    • Hai @Ele   Wij zijn eind 2020 gestart met ivf. Eerste poging hadden ivf gehad en daar kwam helaas helemaal embryovorming. 2de ronde icsi gedaan hier 6 embryo's 1 terug geplaatst, geen succes. 1 was sterk genoeg om ingevroren te worden dus deze in mijn natuurlijk cyclus mogen terug plaats. Hier van zwanger geworden maar helaas een vroege miskraam. Bij de 3de rond niets in de vriezer maar 2 laten terugplaatsen en hieruit is onze zoon Noah geboren. Hij is nu net 1 geworden. Door ziekte van mijn man besloten snel weer de volgende ronde ivf in te gaan nu hij nog zo gezond mogelijk is. Eerste punctie zit er weer aan te komen en moet zeggen dat ik hem best wel weer knijp. Vond de vorige rondes zwaar maar met z'n lief klein mannetje erbij is het er niet makkelijker op. Hoe ervaar jij dat met een dochter van bijna 3?
    • Hoi! Ik ben 40 en voor het eerst bezig met ICSI in UZ Brussel. 3 jaar geleden 6 IUI pogingen gehad in een Nederlands ziekenhuis zonder resultaat. Ik heb afgelopen dinsdag mijn eicelpunctie gehad met 4 eitjes als resultaat. We zijn nu uiteraard in spanning aan het wachten op nieuws. Over 5 dagen worden we pas gebeld door de arts met het nieuws hoeveel embryo's de vriezer ingaan. Als er intussen iets mis zou gaan dan worden we eerder gebeld. De reden dat ik deze cyclus geen terugplaatsing kan hebben is omdat ze hebben ontdekt tijdens de punctie dat ik een poliep heb in mijn baarmoeder. Die moet eerst verwijderd worden voor ze een terugplaatsing kunnen doen. Logisch maar toch was het wel even balen!  Ik zou het leuk vinden om ervaringen te delen met lotgenoten. Hoe gingen jullie bvb om met de wachtperiodes,wat waren jullie ervaringen met de hormonen,de punctie etc... Lieve groetjes, Nathalie 
  • Topics

×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Gebruikers Voorwaarden