Ga naar inhoud

In actie tegen Menzis (IVF/ICSI in buitenland)


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

***Bericht voor iedereen die in het buitenland voor IVF of ICSI gaat***

 

 

 

Beste allemaal,

 

 

 

Ik weet zeker dat ik niet de enige ben die er last van heeft: via een ander forum heb ik al een aantal medestanders gevonden... Meiden die ook door zorgverzekeraar Menzis behoorlijk getreiterd worden.

 

 

 

Wat is er aan de hand?

 

 

 

Als je in het buitenland (EU) voor IVF of ICSI gaat heb je wettelijk gezien recht op vergoeding van je zorgverzekeraar. Je krijgt dan niet standaard de hele behandeling vergoed, maar vaak het zogenaamde 'Nederlands tarief'. Eind 2009 heeft Menzis aan haar klanten verteld dat dit bedrag vaststond op 2689 euro.

 

 

 

Nu heeft Menzis verschillende aanvullende verzekeringen. Als je de duurste neemt, EXTRA VERZORGD 4, dan zou je 2 maal het Nederlandse tarief kunnen gebruiken, dus ruim 5000 euro.

 

 

 

De behandeling kost in bijvoorbeeld Dusseldorf, Duitsland (waar ze veel verder zijn met IVF) 2300 euro, exclusief de verplichte narcose voor de punctie, exclusief eventuele cryoterugplaatsingen etc. Ruim 5000 euro voor een behandeling is dus absoluut geen overbodige luxe.

 

Daarom hebben vele meiden, waaronder ik, sinds 01-01-2010 onszelf in het duurste pakket van Menzis verzekerd, zodat we gebruik kunnen maken van deze regeling.

 

 

 

Helaas heeft Menzis ineens NA 01-01-2010 besloten dat zij het Nederlandse tarief naar beneden gooien, te weten naar 1589 euro.

 

Indien je EXTRA VERZORGD 4 hebt, zou dit neerkomen op zo'n 3000 euro. Jullie begrijpen het al: dit is echt te weinig en bovendien, is het ook nog eens onrechtmatig, na hun eerdere beloftes over 2689 (x 2).

 

 

 

Daarom wil ik zoveel mogelijk meiden die ook last van deze regeling hebben, gaan verzamelen en gezamelijk contact gaan opnemen met Menzis en met het overkoepelende orgaan dat toezicht op de zorgverzekeraars moet houden omdat ik gemerkt heb dat je als consument wanneer je in je eentje strijdt bij een verzekeraar, absoluut niet serieus wordt genomen en gewoon te horen krijgt dat ze het zo doen en niet anders.

 

 

 

Indien jullie samen met ons willen strijden tegen dit waanzinnig achterlijk gedoe van Menzis, help dan alsjeblieft mee.

 

 

 

Je mag mij een email sturen op: loes@babyenkind.nl

 

 

 

Dank jullie wel!!!

 

 

 

Groetjes,

 

Haai!!

Geplaatst

Hoi,

 

 

 

Goed initiatief van jou, zelf ben ik bij de IZZ verzekerd, dus daar heb je niets aan.

 

 

 

Zelf ben ik lid van de stichting Freya, zij kunnen je ook juridisch steunen bij vragen over de zorgverzekering, anders moet je daar eens op de site kijken Frey.nl (en een mail sturen) wie weet wat zij voor je kunnen betekenen, ze hebben volgens mij ook al eerder dingen voor elkaar gekregen.

 

 

 

Succes ermee,

 

 

 

Groeten van Shanna

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt als gast nu eerst posten en gelijk daarna registreren. Als u al een account hebt, meld u dan nu aan om te posten met uw account.

Gast
Reageer hier op dit topic...

×   Geplakt als RTF formaat tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in.



  • Berichten

    • Hoi allemaal, Wij zijn vier masterstudenten Klinische Psychologie aan Tilburg University en doen onderzoek naar hoe vrouwen hun zwangerschap beleven, zowel op psychosociaal als seksueel vlak. Zwangerschap wordt vaak neergezet als iets alleen maar moois, maar veel vrouwen ervaren ook onzekerheden, veranderingen in welzijn, relatie- of intimiteitsvragen. En juist daar is nog verrassend weinig onderzoek naar gedaan. Daarom zijn wij op zoek naar vrouwen (18+) die op dit moment zwanger zijn, zowel na een spontane zwangerschap als na IVF, IUI of ICSI, en die de Nederlandse taal goed beheersen. Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 30–40 minuten en is volledig anoniem. Je kunt op elk moment stoppen of vragen overslaan. 💻 Meedoen kan via deze link: https://tilburgss.co1.qualtrics.com/jfe/form/SV_eXUeNCATdqLcOeW?Q_CHL=qr Met jullie deelname helpen jullie om meer kennis te verzamelen over hoe vrouwen hun zwangerschap écht ervaren – zodat professionals in de toekomst beter kunnen aansluiten bij wat er speelt. Heb je vragen? Dan mag je altijd mailen naar: Welzijntijdenszwangerschap@tilburguniversity.edu Alvast heel erg bedankt 🤍 Maaike  Namens de onderzoeksgroep Jij en je Zwangerschap Tilburg University   ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Het onderzoek is goedgekeurd door de Ethics Review Board van Tilburg University (TSB_RP1810). Deelname is vrijwillig en volledig anoniem. Deelnemers vullen online vragenlijsten in (ongeveer 30–40 minuten) en kunnen op elk moment stoppen of vragen overslaan
    • Good morning ladies, does anybody here have some feedback and experience doing ICSI at LUMC? What are the questions and test that I should ask for in the first appointment? We have already done ICSI for multiple years (at AMC and C&C), now LUMC will be our last possible round, so I want to be as prepared as possible. Many thanks!
    • Hallo, Wij hebben onlangs een eerste poging ICSI gedaan. We hadden in totaal 13 eitjes die geïnjecteerd zijn. Hier zijn helaas geen bevruchtingen uitgekomen.  Uit het onderzoek is ook niets raars gekomen, geen afwijkende eicellen of zaadcellen.  Nu willen we niet hetzelfde riedeltje nog eens doen zonder verder onderzoek.  We hebben onze zinnen gezet op Gent. Daar schijnen ze meer onderzoek te doen.  Zijn er meer mensen die geen bevruchtingen hebben gehad na een - in principe - succesvol ICSI traject tot dan toe? En wat zijn jullie vervolgstappen?   
    • Hai @Ele   Wij zijn eind 2020 gestart met ivf. Eerste poging hadden ivf gehad en daar kwam helaas helemaal embryovorming. 2de ronde icsi gedaan hier 6 embryo's 1 terug geplaatst, geen succes. 1 was sterk genoeg om ingevroren te worden dus deze in mijn natuurlijk cyclus mogen terug plaats. Hier van zwanger geworden maar helaas een vroege miskraam. Bij de 3de rond niets in de vriezer maar 2 laten terugplaatsen en hieruit is onze zoon Noah geboren. Hij is nu net 1 geworden. Door ziekte van mijn man besloten snel weer de volgende ronde ivf in te gaan nu hij nog zo gezond mogelijk is. Eerste punctie zit er weer aan te komen en moet zeggen dat ik hem best wel weer knijp. Vond de vorige rondes zwaar maar met z'n lief klein mannetje erbij is het er niet makkelijker op. Hoe ervaar jij dat met een dochter van bijna 3?
    • Hoi! Ik ben 40 en voor het eerst bezig met ICSI in UZ Brussel. 3 jaar geleden 6 IUI pogingen gehad in een Nederlands ziekenhuis zonder resultaat. Ik heb afgelopen dinsdag mijn eicelpunctie gehad met 4 eitjes als resultaat. We zijn nu uiteraard in spanning aan het wachten op nieuws. Over 5 dagen worden we pas gebeld door de arts met het nieuws hoeveel embryo's de vriezer ingaan. Als er intussen iets mis zou gaan dan worden we eerder gebeld. De reden dat ik deze cyclus geen terugplaatsing kan hebben is omdat ze hebben ontdekt tijdens de punctie dat ik een poliep heb in mijn baarmoeder. Die moet eerst verwijderd worden voor ze een terugplaatsing kunnen doen. Logisch maar toch was het wel even balen!  Ik zou het leuk vinden om ervaringen te delen met lotgenoten. Hoe gingen jullie bvb om met de wachtperiodes,wat waren jullie ervaringen met de hormonen,de punctie etc... Lieve groetjes, Nathalie 
  • Topics

×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Gebruikers Voorwaarden