Jump to content

Benodigheden voor/tijdens/na bevalling.


Recommended Posts

Posted

Je kent ze wel, die hulplijstjes. Badverzorging, Slapen, Voeding, Aankleden, Vervoer, Thuis en Handig/extra.

 

Nou vraag ik mij af welke voorwerpen eigenlijk overbodig zijn en welke nou echt een uitkomst zijn. Wie heeft er tips?

 

 

 

groetjes, Stéphanie

 

ps. kopiëren van lijst is me niet gelukt.

Guest illuminate
Posted

Weleda Perineum Massageolie is mij zeer goed 'bevallen'. Ik ben niet ingeknipt en ook niet uitgescheurd. Natuurlijk spelen de omstandigheden mee, en zullen de meningen hierover verdeeld zijn.

 

 

 

Hydrofiele luiers zijn handig voor verschillende doeleinden. Ik gebruik zo nog steeds. Ik gaf mijn zoontje liggend borstvoeding, en legde dit onder zijn hoofdje. Ons bed bleef op die manier schoon.

 

 

 

Als ik hem op mijn schouder droeg voor een boertje, legde ik een (1x) dubbelgevouwen hydrofiele luier over mijn schouder. Hij gaf regelmatig melk terug.

 

 

 

Ik legde een (1x dubbelgevouwen) hydrofiele luier onder zijn hoofdje, als hij in zijn eigen bedje lag, omdat hij weleens melk wilde teruggeven.

 

 

 

Ik gebruikte een aankleedhoes om het aankleedkussen, en daarover heen legde ik een hydrofiele luier. Als er een ongelukje gebeurde (plassen, spuitluier), gooide ik de hydrofiele luier in de was.

 

 

 

Ik beviel in het ziekenhuis. Ik had snacks voor mijzelf mee, ik had echter geen T-shirt en lunchpakketje voor mijn vriend. Hij kreeg honger, en hij had het ook warm tijdens de bevalling; het was warm op de kamer.

 

 

 

Als het je eerste kindje is, is hulp nadat de kraamvrouw er niet meer is wel lekker. Regel iets met zusje, vriendin of moeder. Jij kunt dan lekker tot rust komen, terwijl er voor je kindje gezorgd wordt. Ik voelde me onzeker, mijn eerste dag alleen met mijn zoontje zonder kraamhulp.

 

 

 

Zorg voor genoeg kraamverband, anders moet je partner op pad sturen.

 

 

 

Genoeg rompertjes. Als je ze van een kleur hebt (bv wit) dan hoef je niet verschillende wasjes te draaien.

 

 

 

Mijn zoontje kon niet tegen de produkten van Zwitsal (parfum?). Alleen zinkzalf gaf geen probleem.

 

 

 

Kartonnen nagelvijltjes. Die vind ik een stuk vriendelijker dan de metalen. En de nageltjes en het huidje zijn nog erg teer.

 

 

 

Vitamine K en D, als je borstvoeding geeft. Ik weet niet als je flesvoeding geeft.

Guest Amanda
Posted

idd de hydrofiel luiers zijn echt een must-have!!

 

Zo ook spuugdoekjes!!

 

 

 

Het voedingskussen, zo'n "banaan" , vond ik ook erg handig, in het begin voor te voeden, later als steuntje bij het leren zitten.

 

Voor de bevalling, sliep ik er zelf mee.

 

 

 

Een lekkere deken voor op de grond, want in de box vond Len niks..

Posted

Idd hydrofielluiers, worden overal voor gebruikt, met badje om te drogen, voor op het aankleedkussen, in bedje, voor het spugen.

 

Ze hebben er ook washandjes van, zijn fijn lekker dun om babytjes mee te wassen dan kan je overal makkelijk bij.

 

 

 

Voedingskussen/banaan, handig voor het voeden, zeker met twee.

 

ook voor jou ook tijdens zwangerschap en bevallen, lekker in hangen/liggen

 

En voor de babys om in te liggen.

 

 

 

Voor bij de bevalling dextro energie om je suikers op peil te houden.

 

 

 

En vergeet het fototoestel en/of videocamera niet, maak ze leeg om alle fotos er op te kunnen zetten en laad de batteryen op kom je niet voor verrassingen te staan.

 

 

 

maak een listje met de belangrijkste telefoonnummers zodat jullie niet tijdens weeentellen nummers hoeven op te zoeken.

 

 

 

Verloskundige, kraamzorg, familie/vrienden

 

 

 

Als jullie niet getrouwd zijn, dan moet jullie erkenning van de kindjes regelen voor de geboorte, want jij moet ook handtekening zetten dat jij erkent je vriend de vader is anders moet je in je kraambed naar mee naar gemeente.

 

 

 

Ik weet ff niets meer

 

 

 

Liefs Claudia

Posted

Ben heel blij met de reacties en hoop ook dat andere mammies-to-be hier wat aan hebben.

 

 

 

Van die hydrofiele luiers heb ik al meer positieve multifunctionele ervaringen over gehoord.

 

 

 

Hoe zit het met de navelbandjes? Worden die nog gebruikt tegenwoordig?

 

 

 

Wij zijn vorig jaar mei getrouwd en dat scheelt dus alweer.

 

Die telefoonlijst bij de hand is wel heel handig! Gelukkig staat onze mobiel ook al vol met vele belangrijke nummers. lang leve de mobiele telefoon.

 

 

 

Hebben de tweelingmoeders nog tips over wat je extra in voorraad moet hebben?

 

 

 

 

 

 

 

Alle tips zijn welkom!

 

Liefs, Stéphanie

Posted

Ha mamma's en mamma's to be!

 

 

 

Handige topic hoor!

 

Ik heb zelf nog geen bijzondere tips

 

Ik zit wel eens op tweeling fora waar ik dan weer specifieke vragen kan stellen, zoals strakjes over borstvoeding.

 

 

 

Onderstaand een lijst voor een tweeling / baby uitzet.

 

 

 

http://www.mamaenzo.nl/zwangerschap/babyuitzet_tweeling/index.php

 

 

 

Ik heb ook van de kraamhulp zo een lijst en pak gewoon veel dingen x 2.

Posted

He Lentezon,

 

dat is een handig lijstje. Zeker ook omdat je kan afvinken. Ik ben er nog lang niet zo te zien. Maar ik heb nog even de tijd gelukkig. Iedere maand wat spullen kopen.

 

 

 

Liefs, Stéphanie

Guest illuminate
Posted

Ik heb ook even naar het lijstje gekeken. Als ik op pad ging met mijn zoontje (de stad in) nam ik een thermosflesje met heet water mee, en een (spa) flesje met koud water. Ik kon dan op een bankje / in het restaurant zijn voeding klaarmaken. Natuurlijk kan je ook aan het restaurant vragen om een flesje te warmen.

 

Een thermosflesje (kleintje dus) lijkt me dus een handige oplossing. Ik heb ook een 'isolatietasje' mee om voeding koud of warm te houden.

 

 

 

Het navelbandje heb ik niet gebruikt. Ik wist niet hoe je het moest gebruiken. Heb je een kraampakket bij jouw zorgverzekeraar aangevraagd? Daar zit ook een aantal dingetjes in. Mijn kraampakket was gratis. Je moet even jouw polis erbij halen om te kijken of je een gratis krijgt.

 

O ja, je kan ook klossen voor je bed regelen (via thuiszorg), als die niet de juiste hoogte heeft. Dit is niet alleen om thuis te bevallen, maar ook voor je kraamhulp ivm werkhouding.

 

 

 

Ik wilde 'het erkennen van het ongeboren vrucht' nog even aanvullen met het volgende: Na het erkennen en na de geboorte kan je bij de griffier (rechtbank) regelen dat je partner ook ouderlijk gezag krijgt.

Guest Amanda
Posted

navelbandjes werden hier ook niet gebruikt.

 

 

 

Het is ook een beetje afhankelijk van je kraamverzorgster volgens mij. Onze, een topper, vond het geen probleem dat het bed niet op klossen stond (waterbed, gaat niet), en 2 thermometers? Onzin!

 

(1 voor baby, 1 voor mama) Gewoon goed schoonmaken met alcohol.

Posted

Haha Amanda, ik had ook een topkraamverzorgende, maar wel 2 thermometers haha. Zij was bijna doorgeslagen in smetvrees haha. Navelbandjes hebben wij ook niet gebruikt. Was achterhaald?

 

 

 

Ik had halverwege mijn zwangerschap 3 mooie pyama's gekocht voor in het ziekenhuis, mocht ik moeten blijven (niet dus...), maar.... die pastte ik niet.

 

Daarom was ik erg blij met 2 zwangerschaps joggingbroeken. Gebruikte ik al tijdens de yoga en waren heerlijk na de bevalling. Had deze bij HM gekocht (draag ze nog steeds op zondagen of op koude winteravonden).

 

 

 

Belangrijk voor bevallen in het ziekenhuis; neem je ponskaartje en dossier van gyn mee (als je die hebt, ik kreeg deze steeds mee voor de controles bij de vk). Dan weet begeleidende gyn je voorgescjiedenis en wat hij voor kindjes kan verwachten (grootte, ligging etc).

 

 

 

Verder denk ik er nog wel even over na.

 

 

 

Groetjes

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Posts

    • Hallo, Wij hebben onlangs een eerste poging ICSI gedaan. We hadden in totaal 13 eitjes die geïnjecteerd zijn. Hier zijn helaas geen bevruchtingen uitgekomen.  Uit het onderzoek is ook niets raars gekomen, geen afwijkende eicellen of zaadcellen.  Nu willen we niet hetzelfde riedeltje nog eens doen zonder verder onderzoek.  We hebben onze zinnen gezet op Gent. Daar schijnen ze meer onderzoek te doen.  Zijn er meer mensen die geen bevruchtingen hebben gehad na een - in principe - succesvol ICSI traject tot dan toe? En wat zijn jullie vervolgstappen?   
    • Hai @Ele   Wij zijn eind 2020 gestart met ivf. Eerste poging hadden ivf gehad en daar kwam helaas helemaal embryovorming. 2de ronde icsi gedaan hier 6 embryo's 1 terug geplaatst, geen succes. 1 was sterk genoeg om ingevroren te worden dus deze in mijn natuurlijk cyclus mogen terug plaats. Hier van zwanger geworden maar helaas een vroege miskraam. Bij de 3de rond niets in de vriezer maar 2 laten terugplaatsen en hieruit is onze zoon Noah geboren. Hij is nu net 1 geworden. Door ziekte van mijn man besloten snel weer de volgende ronde ivf in te gaan nu hij nog zo gezond mogelijk is. Eerste punctie zit er weer aan te komen en moet zeggen dat ik hem best wel weer knijp. Vond de vorige rondes zwaar maar met z'n lief klein mannetje erbij is het er niet makkelijker op. Hoe ervaar jij dat met een dochter van bijna 3?
    • Hoi! Ik ben 40 en voor het eerst bezig met ICSI in UZ Brussel. 3 jaar geleden 6 IUI pogingen gehad in een Nederlands ziekenhuis zonder resultaat. Ik heb afgelopen dinsdag mijn eicelpunctie gehad met 4 eitjes als resultaat. We zijn nu uiteraard in spanning aan het wachten op nieuws. Over 5 dagen worden we pas gebeld door de arts met het nieuws hoeveel embryo's de vriezer ingaan. Als er intussen iets mis zou gaan dan worden we eerder gebeld. De reden dat ik deze cyclus geen terugplaatsing kan hebben is omdat ze hebben ontdekt tijdens de punctie dat ik een poliep heb in mijn baarmoeder. Die moet eerst verwijderd worden voor ze een terugplaatsing kunnen doen. Logisch maar toch was het wel even balen!  Ik zou het leuk vinden om ervaringen te delen met lotgenoten. Hoe gingen jullie bvb om met de wachtperiodes,wat waren jullie ervaringen met de hormonen,de punctie etc... Lieve groetjes, Nathalie 
    • Hi @Aisiya, Ik begin binnenkort met mijn tweede ronde IVF/ICSI! En ik ben 42... 🙂 Ben jij al begonnen of begin je ook binnenkort?  Ik heb mijn eerste ICSI behandeling gedaan 4 jaar geleden, met als resultaat een hele mooi dochter van nu bijna 3 jaar.  Toen heb ik veel steun gehad aan deze forum, en om verhalen te delen en lezen van andere die hetzelfde meemaken.  Het lijkt mij fijn om elkaar te ondersteunen! 
    • Ik begin binnenkort voor de tweede keer met IVF ./ ICSI en ik ben benieuwd of er andere zijn die ook beginnen of net zijn begonnen?  Ik heb 4 jaar geleden mijn eerst ICSI ronde gehad, met de resultaat een hele mooie dochter van bijna 3. 
  • Topics

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use