Jump to content

interessant boek


Guest Butterfly

Recommended Posts

Guest Butterfly
Posted

Hoi meiden,

 

 

 

Vandeweek heb ik bij de bieb een boek meegenomen wat ik heel erg positief vond. De moeite van het lezen waard.

 

Ook al ben ik nu nog 36 ik had wel zoiets van; pfff, wie weet hoe kort ik mss nog maar heb ?

 

Maar toen ik dit boek had gelezen dacht ik echt; ooooowwww ;).

 

 

 

Het heet; zwanger uitgerekend rond je 40ste en is van Marlies van der Velde en Willy Slingerland.

 

ISBN = 90-5956-098-1

 

 

 

Groetjes !

Guest Butterfly
Posted

Ja hoor, dat kan ik :)

 

Het boek is opgedeeld in drie deeltjes.

 

Het eerste deel gaat over ervaringen van andere ouders. Hoe het komt dat sommigen pas rond hun 40ste toekomen aan het ouderschap. Er staan echt bizarre verhalen in dat je denkt; hoe kan het ? Op je 47e nog plotseling zwanger raken terwijl je denkt dat je in de overgang bent.

 

Ook verhalen over ECD en IVF. Dus gewoon een totaal beeld van ervaringen.

 

 

 

In het tweede deel worden deskundigen aan het woord gelaten (consultatiebureau, gyneacologie,vader van een kind met Down en voorzitter van de stichting Downsyndroom, en een maatschappelijk werker).

 

 

 

En in het derde deeltje staan feiten en cijfers over hoeveel zwangerschappen er zijn van verschillende leeftijden, risico's en uitdagingen enz.

 

 

 

Het boekje telt 140 blz. en leest heel makkelijk. Vooral de ervaringsverhalen vond ik erg prettig en ook dat je dus leest dat een zwangerschap rond je 40e nog best heel fijn en positief kan zijn omdat je bv. meer levenservaring hebt.

 

 

 

Wat mij betreft een aanrader !

  • 5 months later...
Posted

Ik heb het boek ook gelezen. helemaal top! Het heeft mij heel erg geholpen omdat ik mij soms wel wat eenzaam voel om een late moeder te zijn terwijl ik me ook zo gezegend voel met inmiddels 2 kindertjes. Je kan er soms toch ook niets aan doen dat je later ouders word? Je hebt niet altijd de keus toch? Een echte aanrader. Ik ga hem ook maar eens aanschaffen. Joy

Posted

Ligt hier ook op mijn nachtkastje, ik lees er soms nog wat fragmenten uit als ik het echt niet meer zie zitten voor mij. (ben ook een zeer late wensmoeder).

 

Dus ik vind het ook een goed en hoopvol boek!

 

 

 

Josephine

  • 4 weeks later...
Guest Diane180
Posted

Hallo Dames,

 

 

 

Weet iemand hoe ik aan dit boek kan komen ? Het is via de boekhandel niet meer te krijgen. Het boek komt uit 2004 en er is ook geen vervanger voor....

 

 

 

groetjes Diane

Posted

Ik heb het boek via Bol.com besteld, daar kun je ook tweedehands exemplaren kopen voor een zacht prijsje (ik heb er 10 euro voor betaald)

 

 

 

Gr. Nine

Guest Diane180
Posted

Hoi Nine,

 

 

 

Bedankt voor de tip !

 

 

 

groetjes Diane

  • 2 months later...
Posted

hej meiden

 

 

 

ik heb het boek net besteld via bol.com, want ja zeg eerlijk ha ha als ik zoiets lees hier op t forum dan laat het me niet meer los, dus dacht bestel t gelijk maar...

 

 

 

liefs giblomo

Posted

heb het boek gisteren binnen gekregen, na 2 dagen al in huis van bol.com

 

dus ben er gelijk in begonnen...heel herkenbaar hoor inderdaad maar heb nog maar 2 verhalen gelezen van vrouwen..mooi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Posts

    • Hallo, Wij hebben onlangs een eerste poging ICSI gedaan. We hadden in totaal 13 eitjes die geïnjecteerd zijn. Hier zijn helaas geen bevruchtingen uitgekomen.  Uit het onderzoek is ook niets raars gekomen, geen afwijkende eicellen of zaadcellen.  Nu willen we niet hetzelfde riedeltje nog eens doen zonder verder onderzoek.  We hebben onze zinnen gezet op Gent. Daar schijnen ze meer onderzoek te doen.  Zijn er meer mensen die geen bevruchtingen hebben gehad na een - in principe - succesvol ICSI traject tot dan toe? En wat zijn jullie vervolgstappen?   
    • Hai @Ele   Wij zijn eind 2020 gestart met ivf. Eerste poging hadden ivf gehad en daar kwam helaas helemaal embryovorming. 2de ronde icsi gedaan hier 6 embryo's 1 terug geplaatst, geen succes. 1 was sterk genoeg om ingevroren te worden dus deze in mijn natuurlijk cyclus mogen terug plaats. Hier van zwanger geworden maar helaas een vroege miskraam. Bij de 3de rond niets in de vriezer maar 2 laten terugplaatsen en hieruit is onze zoon Noah geboren. Hij is nu net 1 geworden. Door ziekte van mijn man besloten snel weer de volgende ronde ivf in te gaan nu hij nog zo gezond mogelijk is. Eerste punctie zit er weer aan te komen en moet zeggen dat ik hem best wel weer knijp. Vond de vorige rondes zwaar maar met z'n lief klein mannetje erbij is het er niet makkelijker op. Hoe ervaar jij dat met een dochter van bijna 3?
    • Hoi! Ik ben 40 en voor het eerst bezig met ICSI in UZ Brussel. 3 jaar geleden 6 IUI pogingen gehad in een Nederlands ziekenhuis zonder resultaat. Ik heb afgelopen dinsdag mijn eicelpunctie gehad met 4 eitjes als resultaat. We zijn nu uiteraard in spanning aan het wachten op nieuws. Over 5 dagen worden we pas gebeld door de arts met het nieuws hoeveel embryo's de vriezer ingaan. Als er intussen iets mis zou gaan dan worden we eerder gebeld. De reden dat ik deze cyclus geen terugplaatsing kan hebben is omdat ze hebben ontdekt tijdens de punctie dat ik een poliep heb in mijn baarmoeder. Die moet eerst verwijderd worden voor ze een terugplaatsing kunnen doen. Logisch maar toch was het wel even balen!  Ik zou het leuk vinden om ervaringen te delen met lotgenoten. Hoe gingen jullie bvb om met de wachtperiodes,wat waren jullie ervaringen met de hormonen,de punctie etc... Lieve groetjes, Nathalie 
    • Hi @Aisiya, Ik begin binnenkort met mijn tweede ronde IVF/ICSI! En ik ben 42... 🙂 Ben jij al begonnen of begin je ook binnenkort?  Ik heb mijn eerste ICSI behandeling gedaan 4 jaar geleden, met als resultaat een hele mooi dochter van nu bijna 3 jaar.  Toen heb ik veel steun gehad aan deze forum, en om verhalen te delen en lezen van andere die hetzelfde meemaken.  Het lijkt mij fijn om elkaar te ondersteunen! 
    • Ik begin binnenkort voor de tweede keer met IVF ./ ICSI en ik ben benieuwd of er andere zijn die ook beginnen of net zijn begonnen?  Ik heb 4 jaar geleden mijn eerst ICSI ronde gehad, met de resultaat een hele mooie dochter van bijna 3. 
  • Topics

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use