Ga naar inhoud

Blijven liggen na kunstmatige inseminatie (AMC)


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Nou wij liepen voor iui rondom het onderzoek in het AMC, deden alleen niet officieel mee (want volgens mij dienen ze je dat te melden). Maar wij kregen alleen van haar te horen "blijven liggen" en niet "benen optrekken". Dus wat is het nou?

 

 

 

______________________________________

 

 

 

Blijven liggen na kunstmatige inseminatie

 

 

 

Uitgegeven:30 oktober 2009 05:56Laatst gewijzigd:30 oktober 2009 05:58

 

AMSTERDAM - Wanneer vrouwen na een kunstmatige inseminatie met opgetrokken benen een kwartier op hun rug blijven liggen, hebben ze 50 procent meer kans om zwanger te worden.

 

 

 

m1bzrx3ajxhv.jpg © Inertia Stock

 

 

 

Dat blijkt uit onderzoek onder vierhonderd vrouwen die met een injectiespuit sperma direct in de baarmoeder kregen ingespoten, de zogenoemde IUI-procedure.

 

Het onderzoek werd uitgevoerd door gynaecologe-in-opleiding Inge Custers van het Centrum voor Voortplantingsgeneeskunde van het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam. De resultaten staan vrijdag op de website van het toonaangevende British Medical Journal (BMJ).

 

 

 

 

 

Succespercentage

 

 

 

 

 

Doel van het onderzoek was om na te gaan hoe het succespercentage van IUI (Intra-Uterine Inseminatie) kan worden verhoogd. In Nederland ondergaan jaarlijks 30.000 vrouwen een dergelijke procedure.

 

Bijna vierhonderd vrouwen met een vruchtbaarheidsprobleem werd gevraagd mee te doen. De helft van hen moest na de kunstmatige inseminatie op de rug blijven liggen; de andere helft werd verzocht direct op te staan.

 

 

 

Liggers

 

 

 

 

 

Onderzoekster Custers concludeerde na afloop dat de kans op zwangerschap bij de liggers anderhalf keer zo groot was. Van deze groep werd 27 procent zwanger na de IUI-procedure. Van de groep vrouwen die meteen opstonden, raakte 18 procent in verwachting.

 

Custers erkent dat de rustperiode van een kwartier een druk legt op de toch al drukbezette praktijkruimten.

 

''Maar het zal op de lange duur zeker voordelig zijn. Hoe groter het succes bij de eerste keer, hoe minder vaak paren immers hoeven terug te komen voor een vervolgpoging'', meent ze.

 

 

 

ANP

 

__________________

 

 

 

BRON: Blijven liggen na kunstmatige inseminatie | nu.nl/algemeen | Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Geplaatst

Misschien was blijven liggen sowieso al het beleid. En is nu uit onderzoek gebleken dat benen optrekken de kansen (nog meer?) vergroot. Kan ook zijn dat je als controle groep hebt gediend. ls je wilt aantonen dat benen trekken effect heeft en neit alleen het blijven liggen, dan moet je ook een groep laten liggen zonder benen optrekken. Vind het wel een opvallend groot verschil trouwens!

Geplaatst

Ja dat bedacht ik me ook. Maar de controlegroep moest juist direct opstaan, wij niet. En ook in het geval dat je in die groep valt, horen ze je dat te laten weten dacht (of vind ;-)) ik.

 

 

 

Het verschil lijkt groot, maar als je bedenkt dat het eerst rond de 10% lag en nu dus 15%, dan blijft het minimaal.

Geplaatst

Ben benieuwd wanneer dit onderzoek gedaan is... In de periode juli - september 2008 heb ik 3x IUI gedaan in het AMC. Ik moest wel blijven liggen, maar niet apart met de benen opgetrokken (al lagen die natuurlijk nog wel in de beugels, dus misschien telt dat toch als opgetrokken benen??). En ook maar 10 minuten, geen kwartier.... Ben er overigens niet zwanger uit geworden, wel uit de IVF erna.

 

 

 

Michelle

Geplaatst

Hoi,

 

 

 

ik moest ook blijven liggen bij het SFG in Rotterdam met opgetrokken benen. 5x iui gedaan, bij de 1ste dus zwanger. Daarna was de zaadkwaliteit te slecht, dus ook al zou ik 2 uur blijven liggen maakte dat niets uit.

 

 

 

Ik zou wel balen als ik bij de groep zou zitten die meteen op moesten staan. Of krijgen die een "extra" poging voor geleverde diensten.

 

 

 

Bij ivf/icsi gaat het echt de baarmoeder in, ik moest trouwens bij MC Kinderwens wel blijven liggen na de TP, in het SFG weer niet.

Geplaatst

Josephine dat vroeg ik me ook af :-) Maar zaad moet natuurlijk vanuit de baarmoeder de eierstokken nog in. Het embryo moet in de baarmoeder blijven en zal daar iig niet uitvallen wordt altijd gezegd. Geloof ik ook wel hoor, maar dan nog....? Hoewel ik persoonlijk geen vijf minuten zou kunnen blijven liggen met die volle blaas die je dan hebt.

Geplaatst

In de uiterst succesvolle kliniek in Chicago, die mijn man ooit vond, lijken ze veel baat te hebben bij een uur liggen na de terugplaatsing. In AMC doen ze een kwartier, maar ik heb de laatste keer een half uur vol kunnen houden, op aanmoediging van Hubbie. :-) Zal nog eens vragen welke kliniek het nou was.

 

 

 

Maar inderdaad Henne, die vole blaas zit zeker gauw in de weg!

Geplaatst

Henne, Ik moest min. 2 uur blijven liggen na tp. Ik moest dringend plassen en toen mocht ik bij uitzondering omdat ik het niet kon houden op een pan plassen, dus LIGGEND!!! Dit was heel vervelend, maar ik denk dat even blijven liggen wel helpt. Ik had pijn in buik en daardoor ben ik 3 uur na laatste tp in ziekenhuis gebleven, liggend met bed omhoog aan de benen.

 

 

 

Misschien de moeite om het toch eens te proberen onder het mom van; baat het niet dan schaadt het niet.

 

 

 

Liefs en ontzettend veel succes.

Geplaatst

Ik mag binnenkort voor de 4e keer en ik zal er zeker erg in hebben. ik hoef niet perse met opgetrokken benen blijven zitten en soms moet ik het hok uit omdat ze het nodig. Wat ik trouwens een beetje brutaal vind. Het is het proberen waard toch ;-)

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt als gast nu eerst posten en gelijk daarna registreren. Als u al een account hebt, meld u dan nu aan om te posten met uw account.

Gast
Reageer hier op dit topic...

×   Geplakt als RTF formaat tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in.



  • Berichten

    • Hoi allemaal, Wij zijn vier masterstudenten Klinische Psychologie aan Tilburg University en doen onderzoek naar hoe vrouwen hun zwangerschap beleven, zowel op psychosociaal als seksueel vlak. Zwangerschap wordt vaak neergezet als iets alleen maar moois, maar veel vrouwen ervaren ook onzekerheden, veranderingen in welzijn, relatie- of intimiteitsvragen. En juist daar is nog verrassend weinig onderzoek naar gedaan. Daarom zijn wij op zoek naar vrouwen (18+) die op dit moment zwanger zijn, zowel na een spontane zwangerschap als na IVF, IUI of ICSI, en die de Nederlandse taal goed beheersen. Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 30–40 minuten en is volledig anoniem. Je kunt op elk moment stoppen of vragen overslaan. 💻 Meedoen kan via deze link: https://tilburgss.co1.qualtrics.com/jfe/form/SV_eXUeNCATdqLcOeW?Q_CHL=qr Met jullie deelname helpen jullie om meer kennis te verzamelen over hoe vrouwen hun zwangerschap écht ervaren – zodat professionals in de toekomst beter kunnen aansluiten bij wat er speelt. Heb je vragen? Dan mag je altijd mailen naar: Welzijntijdenszwangerschap@tilburguniversity.edu Alvast heel erg bedankt 🤍 Maaike  Namens de onderzoeksgroep Jij en je Zwangerschap Tilburg University   ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Het onderzoek is goedgekeurd door de Ethics Review Board van Tilburg University (TSB_RP1810). Deelname is vrijwillig en volledig anoniem. Deelnemers vullen online vragenlijsten in (ongeveer 30–40 minuten) en kunnen op elk moment stoppen of vragen overslaan
    • Good morning ladies, does anybody here have some feedback and experience doing ICSI at LUMC? What are the questions and test that I should ask for in the first appointment? We have already done ICSI for multiple years (at AMC and C&C), now LUMC will be our last possible round, so I want to be as prepared as possible. Many thanks!
    • Hallo, Wij hebben onlangs een eerste poging ICSI gedaan. We hadden in totaal 13 eitjes die geïnjecteerd zijn. Hier zijn helaas geen bevruchtingen uitgekomen.  Uit het onderzoek is ook niets raars gekomen, geen afwijkende eicellen of zaadcellen.  Nu willen we niet hetzelfde riedeltje nog eens doen zonder verder onderzoek.  We hebben onze zinnen gezet op Gent. Daar schijnen ze meer onderzoek te doen.  Zijn er meer mensen die geen bevruchtingen hebben gehad na een - in principe - succesvol ICSI traject tot dan toe? En wat zijn jullie vervolgstappen?   
    • Hai @Ele   Wij zijn eind 2020 gestart met ivf. Eerste poging hadden ivf gehad en daar kwam helaas helemaal embryovorming. 2de ronde icsi gedaan hier 6 embryo's 1 terug geplaatst, geen succes. 1 was sterk genoeg om ingevroren te worden dus deze in mijn natuurlijk cyclus mogen terug plaats. Hier van zwanger geworden maar helaas een vroege miskraam. Bij de 3de rond niets in de vriezer maar 2 laten terugplaatsen en hieruit is onze zoon Noah geboren. Hij is nu net 1 geworden. Door ziekte van mijn man besloten snel weer de volgende ronde ivf in te gaan nu hij nog zo gezond mogelijk is. Eerste punctie zit er weer aan te komen en moet zeggen dat ik hem best wel weer knijp. Vond de vorige rondes zwaar maar met z'n lief klein mannetje erbij is het er niet makkelijker op. Hoe ervaar jij dat met een dochter van bijna 3?
    • Hoi! Ik ben 40 en voor het eerst bezig met ICSI in UZ Brussel. 3 jaar geleden 6 IUI pogingen gehad in een Nederlands ziekenhuis zonder resultaat. Ik heb afgelopen dinsdag mijn eicelpunctie gehad met 4 eitjes als resultaat. We zijn nu uiteraard in spanning aan het wachten op nieuws. Over 5 dagen worden we pas gebeld door de arts met het nieuws hoeveel embryo's de vriezer ingaan. Als er intussen iets mis zou gaan dan worden we eerder gebeld. De reden dat ik deze cyclus geen terugplaatsing kan hebben is omdat ze hebben ontdekt tijdens de punctie dat ik een poliep heb in mijn baarmoeder. Die moet eerst verwijderd worden voor ze een terugplaatsing kunnen doen. Logisch maar toch was het wel even balen!  Ik zou het leuk vinden om ervaringen te delen met lotgenoten. Hoe gingen jullie bvb om met de wachtperiodes,wat waren jullie ervaringen met de hormonen,de punctie etc... Lieve groetjes, Nathalie 
  • Topics

×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Gebruikers Voorwaarden