Ga naar inhoud

45 jaar en voor eerste keer IVF


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Essie,

dan gaan wij, als de uitgangsecho tenminste goed is, gelijk op. wij beginnen waarschijnlijk dit weekend met spuiten.

Ik heb deze keer geen decapeptyl, dus dit wordt een poging met nieuwe medicijnen, ben erg benieuwd hoe het zal gaan.

 

groetjes joske

  • Reacties 10,4k
  • Aangemaakt
  • Laatste Reactie

Top Posters in dit Topic

  • Mees

    1357

  • elinorac

    1097

  • sas67

    1082

  • Fortuna

    717

Top Posters in dit Topic

Geplaatst
Hallo Ellie,

 

In Nederland is men over het algemeen behoudender met aanvullende onderzoeken en technieken. Bepaalde onderzoeken (zoals poollichaamonderzoek) zijn niet toegestaan, tenzij al bekend is dat je zelf een erfelijke ziekte onder de leden hebt. Ook bijvoorbeeld assisted hatching (http://www.freya.nl/web_medisch/assistedhatching.php) wordt bij mijn weten nog niet in NL gedaan. Met name in Duitsland is er wel veel mogelijk.

 

Ik heb twee miskramen gehad die in NL aan mijn leeftijd (42) werden geweten. Uiteindelijk zijn we naar het buitenland gegaan en daar stelde de arts zelf aanvullend onderzoek voor. Bij een bloedonderzoek bleek dat ik een bloedstollingsafwijking had. Conclusie van de arts: bloedverdunners spuiten bij een nieuwe poging, dan is er geen risico op bloedklontering in de placenta en zal het hoogstwaarschijnlijk wel goed gaan. Ik ben daarna weer zwanger geworden, spuit nu dagelijks bloedverdunners en vooralsnog gaat het prima. Waren we in NL gebleven, dan had ik ondertussen waarschijnlijk weer een miskraam gehad.

 

Mijn advies zou net zoals dat van Joske zijn om een intake in Düsseldorf te doen.

 

Heel veel succes!

 

Hallo Linda,

 

Mag ik vragen wat voor soort bloedstollingsafwijking bij jou precies geconstateerd is?

Bij mij is namelijk onlangs ook een bloedstollingsafwijking vastgesteld. En om die reden twijfel ik nog of we voor

een 2e uk gaan of niet.

Geplaatst

Thnx ladies, voor jullie reacties.

Ik toch maar eens overwegen om bij buitenlandse klinieken te gaan informeren. Dan heb ik nog wel werk aan de winkel, want dan is m'n hubbie waarschijnlijk het grootste struikelblok.

Geplaatst

Succes Ellie!!

 

Caroline, nog ff wachten en dan je echo. Spannend meid!

Claus, ik hoop dat het n beetje gaat met je. Veel sterkte he! Knuffel.

xxx, mees

Geplaatst
Hoi Chablis,

 

Factor V Leiden (of APC resistentie) en jij?

 

Ik hetzelfde. Ik zie dat je nu zwanger bent. Kun je mij er iets meer over vertellen?

Oa. hoe gaat het in z'n werk als je zwanger bent? Etc. etc.

Geplaatst

Gisteren 1e FM gehad, gaat de goede kant op, de groei zit erin. Had hier eerder geschreven dat de vervangster van mijn eigen arts haar overruled had door meer eenheden Puregon voor te schrijven, daar werd ik behoorlijk onzeker van. Gisteren nog even uitleg gehad van onze eigen arts, zij kiest voor kwaliteit in plaats van kwantiteit. Zo zie je maar dat eigenlijk elke arts haar eigen behandelplan heeft ... en dan hoop je maar dat dát het juiste plan voor jou is ... Maandag 2e FM. Verwachting op dit moment is 20 of 21 juli de punctie. Spannend .........

Geplaatst

@Essieislief: dan zit jij waarschijnlijk bij een ziekenhuis in een grote stad of niet? Ons ziekenhuis doet geen FM op zaterdagen. Ik herken je gevoel, blij zijn dat je ongi geworden bent terwijl je dat eigenlijk niet wil worden. Jij dus zaterdag de eerste FM, dus ook op de goede weg naar ... Je bent 41 schrijf je en vanwege je leeftijd doen ze automatisch 3 embryo's terug plaatsen, toch? Ik ben net 42 en in ons ziekenhuis is het 1 of 2, zelf te bepalen. Vind het zo'n moeilijke keus. Willen heel graag zwanger worden, dus hoe meer kans hoe beter, maar niet tegen elk risico ...

Geplaatst

Nikkie mee eens wat Linda schrijft... Ik ben 42, heb er de laatste 3 keer 2 laten terugplaatsen en heb eigenlijk spijt dat ik dat niet vanaf poging 1 heb gedaan... Ik ben nu eindelijk zwanger, hoor volgende week vrijdag of het er 1 of 2 is, maar ik denk echt maar 1...

Geplaatst
Hoi Chablis,

 

Factor V Leiden is een medische indicatie om in het ziekenhuis te bevallen en meestal moet je na de bevalling nog zes weken bloedverdunners spuiten omdat je een iets groter risico op trombose hebt.

 

Het medische protocol is in Nederland dat bij factor V Leiden bloedverdunners spuiten tijdens de zwangerschap niet nodig is. Het rare is dat in heel veel andere landen (alleen al België en Duitsland) geadviseerd wordt om het wel te doen en Amerikaans onderzoek heeft ook bevestigd dat het de kans op een miskraam verkleint als je factor V Leiden hebt. In Nederland schijnt er nog geen serieus onderzoek naar te zijn gedaan en wordt er een afwachtende houding in aangenomen.

 

De arts in het buitenland waar we de IVF-behandeling hebben gedaan, zei dat ik absoluut bloedverdunners moest blijven gebruiken tijdens de zwangerschap. Weer terug in Nederland heb ik een afspraak gemaakt met de gynaecoloog, maar die vond de bloedverdunners niet nodig. Uiteindelijk ben ik overgestapt naar een ander ziekenhuis waar de artsen er wel achter stonden: ik wilde niet nog een keer domweg afwachten of het weer mis zou gaan of niet.

 

Ik spuit nu dagelijks 0,3 ml Fraxiparine en de gebruikelijke controles tijdens de zwangerschap worden in het ziekenhuis gedaan. Wel wordt er soms bloed geprikt om te controleren of m'n bloed niet te dun wordt door de bloedverdunners.

 

Als de bevalling gaat inzetten, dan moet je tijdelijk stoppen met spuiten tot na de bevalling.

Na de bevalling blijf je nog 1-2 dagen in het ziekenhuis voor controle op nabloedingen.

 

Volgens mij zijn dat de voornaamste verschillen ten opzichte van een 'normale' zwangerschap.

Het prikken is ongeveer even vervelend als de injecties voor een IVF-poging, maar dan zonder hormonale bijwerkingen :happy:!

 

Sowieso ben ik geen voorstander van thuis bevallen en ik heb ook al een medische indicatie aangezien ik een keizersnee heb gehad :laugh:

 

Wat de arts al even tussen neus en lippen zei is dat bij een evt volgende zwangerschap ik injecties zal krijgen. Dit is in ieder geval het beleid

van het VUMC in Amsterdam.

 

Bij mij zijn ze de placenta na de bevalling gaan onderzoeken, omdat de doorbloeding van de placenta tijdens de zwangerschap op gegeven moment niet meer optimaal was en steeds

slechter werd waardoor de baby niet meer voldoende voeding kreeg. En dit kwam er dus uit tot nu toe.

 

Aanstaande maandag heb ik een afspraak met de arts en in augustus moet ik opnieuw een stollingsonderzoek doen.

Geplaatst

@Nikkie

Ik heb alle keren 2 embryo's terug laten plaatsen en bij de keren dat ik zwanger was bleef er steeds maar 1 zitten.

En net zoals de anderen ook al aangaven.... de kans dat er 2 embryo's blijven zitten als je 40+ bent is een stuk kleiner, maar

de kans op zwangerschap is dan wel groter.

Geplaatst

@nikkie

Ja wij lopen in het AMC

En dat ziekenhuis is 1 van de weinigen ziekenhuizen die 3 er terug plaatsen

Wij hopen er echt op de kans op tweeling is dan 1 op 5 bij mij komen tweelingen voor in de familie en het heeft nog geen generatie over geslagen maar geen probleem.

Zelfs op zondag doen ze hier fm en puncties.7 dagen per week best fijn.

Geplaatst

Lieve meiden, ik breek weer even in als het mag. Vind jullie topic altijd zo hoopgevend. Ben nu zelf nog maar één maand van de 4 in mijn leeftijd verwijdert. Spannend!

 

Mees, lees ik nu dat je al bijna 20 weken bent??? En nog steeds zo misselijk? Herinner me nog zo je stuiterberichten toen je net zwanger bleek te zijn. Heerlijk!

 

Ik wou jullie eigenlijk ook mijn situatie voorleggen in de hoop op wat advies.

We hebben nu een aantal IVF-pogingen achter de rug. Het zwanger worden, is niet het probleem. Het zwanger blijven helaas wel. De laatste keer had zelfs niemand verwacht dat het mis zou gaan maar totaal onverwachts ging het dus weer mis.

Ik loop zelf in België en er zijn nu allerlei onderzoeken uit de kast getrokken om de oorzaak van de miskramen te achterhalen. Zij noemen dat een RIF-batterij (bloedonderzoek op van alles en nog wat). Verder heb ik onlangs een hysteroscopie gehad waaruit bleek dat er veel placentaweefsel in mijn baarmoeder zat. Dit hoort er dus niet te zitten en vind ik zelf ook vreemd omdat ik dus 2 curettages heb gehad. Op 8 augustus krijgen wij de uitslagen van alle onderzoeken.

 

Mijn huisarts raadt me aan te stoppen met de IVF-behandelingen omdat ik zo'n ontzettende roofbouw op mijn lichaam heb gepleegd. Zelf kan ik dat nog niet en wil ik het eigenlijk ook niet met mijn steeds luider tikkende klokje.

 

Wie herkent zichzelf in deze situatie en kan advies geven en bij wie zijn er extra onderzoeken en/of behandelingen/medicijnen voorgesteld i.v.m. de hogere leeftijd?

Echt alle advies is welkom!

 

Heel erg bedankt alvast!

Geplaatst

Zara, ik heb niet zozeer ervaring in de dingen die jij aangaf.

Maar ik mag aannemen dat ze het restant placentaweefsel wat ze gezien hebben gaan verwijderen?!

Geplaatst

Dat was wel het voorstel maar heb begrepen van de meiden in andere topics dat ik daar voorzichtig mee moet zijn omdat daar best wat risico's aan kleven.

 

Heb jij er ervaring mee?

Geplaatst

Persoonlijk geen ervaring ermee, maar als ik logisch nadenk lijkt het me dat de baarmoederwand beschadigd kan worden.

Anderzijds, als het placentaweefsel niet verwijderd word dan wordt het toch zeer moeilijk om zwanger te worden en als

het al lukt om zwanger te worden een risico?

Geplaatst

Hey Zara,

Ja, ongelooflijk hè?! 20 weken zwanger! Is toch e ht niet te geloven?

Haha, ja, ik stuiterde de hele 'tent' door :-)))

En wat zei de vk afgelopen maandag? Het is n heel beweeglijk kind die ligt te stuiteren in je buik:-)

Haha, echt net als zijn/haar moeder...

Gek hoor, ik word echt moeder. Het is toch wat..

Dus....niet stoppen hoor! Ik was ook bijna gestopt en dacht: nee, ik kijk verder en nu...zwanger!

Wel goed dat ze je helemaal gaan onderzoeken. Ik heb er geen ervaring mee, maar hoe meer ze weten, hoe beter.

Ben zeker minder misselijk en nog maar af en toe overgeven. Ben wel veel afgevallen maar verder helemaal gezond. Zo slank als wat en niemand ziet m'n ieniemienie buikje. Apart hoor. Nou ja, straks komt vast opeens n 'buikontploffing' ;-)

Heel veel succes hè!!!

Xxx, mees

Geplaatst

Dank je wel lieve Mees en helemaal niet vreemd dat dat kindje van jullie ook zo'n stuiterballetje blijkt te zijn. Ik zou de laatste 20 weken nog maar wat rust nemen zo lang het nog kan ;-)

Maar 20 weken zwanger en nog slank? Ik had met 10 weken al een toetertje. De restanten zitten er nog helaas....

Kan eigenlijk de knop ook nog niet op stoppen zetten maar weer mee te moeten maken dat het mis gaat....

 

Chablis, mij is verteld dat de placentaresten weg moeten omdat hierdoor een emmy niet kan innestelen en als dat al wel lukt, gaat het later in de zwangerschap mis. Wij zijn nu dus ook bang dat dit de oorzaak is van onze miskramen.

Geplaatst

Mees, ook bij mij is bijna de hele zwangerschap (ben bevallen bij 34 wkn) niets te zien geweest hoor. Het kan dus :)

Tegen mij werd gezegd dat ik misschien in de 8ste maand een aardige buik zou krijgen, maar ja .... toen was ik al bevallen :happy7:

 

Zara, hebben ze enig idee in welke week het evt mis zou kunnen gaan in de zwangerschap?

Geplaatst

Ja ok, maar dat is omdat de placentaresten er nog zijn. Hebben ze ook een inschatting voor wanneer het WEL verwijderd is?

Of is het dan ook weer afwachten?

Geplaatst

Hoi Nal, fijn je weer te horen!! en met goed nieuws!!! Go for it!

Liefs

 

Hoi allemaal,

 

Ben alweer terug van vakantie, en meteen ook fantastisch nieuws. Ik heb groen licht van Spanje voor de behandeling. Vlgd week moet ik mijn Deca prikje halen, en dan afwachten.

Het was wel even spannen of we deze maand echt mochten beginnen. 2 dagen voor vertrek kreeg ik bericht dat ze nog een paar testen missen. Ik meteen naar de huisarts om bloed te laten prikken, en geregeld dat ze me de resultaten zou mailen, zodat ik die weer naar Spanje kon doorsturen. Alles gelukkig goed gegaan, en een klein weekje voordat ik ongi werd, kreeg ik te horen dat ik met eerst volgende periode mocht meedoen....NU dus!!!!

 

Wel heel spannend hoor!

 

Ik ga nu even alles bijlezen, want wat wordt er hier afgeschreven...:-)

 

Liefs, N.

Geplaatst

Lieve Marianne,

Ik lees nu net je bericht. Potver....wat een ongelofelijk verdriet. En dat terwijl het beter leek te gaan. Ik geef je een hele dikke knufffel en weet zeker dat je moeder vanaf boven over jou en je kindje waakt.

Liefs

 

 

Hallo lieve meiden,

 

Even snel een berichtje. Sorry dat jullie lang niets van me gehoord hebben.

Afgelopen dinsdag is toch nog onverwachts mijn moeder overleden. Het ging juist de betere kant op met haar.

Ik ben bij haar gebleven tot haar laatste ademteug! Wat enorm emotioneel was dat.

Ook heb ik zelf de aangifte van overlijden bij het gemeente huis gedaan. Mijn vader heeft mij ooit aangegeven bij de geboorte dus dit vond ik een mooi gebaar!

Ik ben nu officieel wees aangezien m'n vader 25 jaar geleden al is overleden.

Heb het erg druk op het moment met alles regelen, maar het wordt een mooi, waardig en respectvol afscheid.

 

Caroline jij onwijs gefeliciteerd met je zwangerschap, wat een top nieuws!

Ik hoop dat er snel meer meiden volgen.

Claus, Viola, sas, Essie, nal en diegene die ik nu zo snel ff ben vergeten doe jullie best!!! Ik denk aan jullie allemaal.

 

Zodra de rust is wedergekeerd zal ik jullie weer op de voet volgen.

 

Dikke kus voor allemaal. X

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt als gast nu eerst posten en gelijk daarna registreren. Als u al een account hebt, meld u dan nu aan om te posten met uw account.

Gast
Reageer hier op dit topic...

×   Geplakt als RTF formaat tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in.




  • Berichten

    • Hoi allemaal, Wij zijn vier masterstudenten Klinische Psychologie aan Tilburg University en doen onderzoek naar hoe vrouwen hun zwangerschap beleven, zowel op psychosociaal als seksueel vlak. Zwangerschap wordt vaak neergezet als iets alleen maar moois, maar veel vrouwen ervaren ook onzekerheden, veranderingen in welzijn, relatie- of intimiteitsvragen. En juist daar is nog verrassend weinig onderzoek naar gedaan. Daarom zijn wij op zoek naar vrouwen (18+) die op dit moment zwanger zijn, zowel na een spontane zwangerschap als na IVF, IUI of ICSI, en die de Nederlandse taal goed beheersen. Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 30–40 minuten en is volledig anoniem. Je kunt op elk moment stoppen of vragen overslaan. 💻 Meedoen kan via deze link: https://tilburgss.co1.qualtrics.com/jfe/form/SV_eXUeNCATdqLcOeW?Q_CHL=qr Met jullie deelname helpen jullie om meer kennis te verzamelen over hoe vrouwen hun zwangerschap écht ervaren – zodat professionals in de toekomst beter kunnen aansluiten bij wat er speelt. Heb je vragen? Dan mag je altijd mailen naar: Welzijntijdenszwangerschap@tilburguniversity.edu Alvast heel erg bedankt 🤍 Maaike  Namens de onderzoeksgroep Jij en je Zwangerschap Tilburg University   ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Het onderzoek is goedgekeurd door de Ethics Review Board van Tilburg University (TSB_RP1810). Deelname is vrijwillig en volledig anoniem. Deelnemers vullen online vragenlijsten in (ongeveer 30–40 minuten) en kunnen op elk moment stoppen of vragen overslaan
    • Good morning ladies, does anybody here have some feedback and experience doing ICSI at LUMC? What are the questions and test that I should ask for in the first appointment? We have already done ICSI for multiple years (at AMC and C&C), now LUMC will be our last possible round, so I want to be as prepared as possible. Many thanks!
    • Hallo, Wij hebben onlangs een eerste poging ICSI gedaan. We hadden in totaal 13 eitjes die geïnjecteerd zijn. Hier zijn helaas geen bevruchtingen uitgekomen.  Uit het onderzoek is ook niets raars gekomen, geen afwijkende eicellen of zaadcellen.  Nu willen we niet hetzelfde riedeltje nog eens doen zonder verder onderzoek.  We hebben onze zinnen gezet op Gent. Daar schijnen ze meer onderzoek te doen.  Zijn er meer mensen die geen bevruchtingen hebben gehad na een - in principe - succesvol ICSI traject tot dan toe? En wat zijn jullie vervolgstappen?   
    • Hai @Ele   Wij zijn eind 2020 gestart met ivf. Eerste poging hadden ivf gehad en daar kwam helaas helemaal embryovorming. 2de ronde icsi gedaan hier 6 embryo's 1 terug geplaatst, geen succes. 1 was sterk genoeg om ingevroren te worden dus deze in mijn natuurlijk cyclus mogen terug plaats. Hier van zwanger geworden maar helaas een vroege miskraam. Bij de 3de rond niets in de vriezer maar 2 laten terugplaatsen en hieruit is onze zoon Noah geboren. Hij is nu net 1 geworden. Door ziekte van mijn man besloten snel weer de volgende ronde ivf in te gaan nu hij nog zo gezond mogelijk is. Eerste punctie zit er weer aan te komen en moet zeggen dat ik hem best wel weer knijp. Vond de vorige rondes zwaar maar met z'n lief klein mannetje erbij is het er niet makkelijker op. Hoe ervaar jij dat met een dochter van bijna 3?
    • Hoi! Ik ben 40 en voor het eerst bezig met ICSI in UZ Brussel. 3 jaar geleden 6 IUI pogingen gehad in een Nederlands ziekenhuis zonder resultaat. Ik heb afgelopen dinsdag mijn eicelpunctie gehad met 4 eitjes als resultaat. We zijn nu uiteraard in spanning aan het wachten op nieuws. Over 5 dagen worden we pas gebeld door de arts met het nieuws hoeveel embryo's de vriezer ingaan. Als er intussen iets mis zou gaan dan worden we eerder gebeld. De reden dat ik deze cyclus geen terugplaatsing kan hebben is omdat ze hebben ontdekt tijdens de punctie dat ik een poliep heb in mijn baarmoeder. Die moet eerst verwijderd worden voor ze een terugplaatsing kunnen doen. Logisch maar toch was het wel even balen!  Ik zou het leuk vinden om ervaringen te delen met lotgenoten. Hoe gingen jullie bvb om met de wachtperiodes,wat waren jullie ervaringen met de hormonen,de punctie etc... Lieve groetjes, Nathalie 
  • Topics

×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Gebruikers Voorwaarden