Ga naar inhoud

wie allemaal in afwachting van TESE


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Lieve Loutje,

 

 

 

Het is allemaal zo aangrijpend dat je jezelf helemaal gek kunt maken... Je wordt van hoop in verdriet en dan nog een paar keer heen en weer geslingerd. Begrijp dat jullie zelf de van het minste uitgaan, inderdaad zelfbescherming.

 

Toch blijf ik duimen voor een wonder, je leest hier en daar wel meer 'wondertjes' hier op het forum.

 

Goed idee dat jullie er even samen tussenuit gaan als er niets gevonden gaat worden.

 

Rustig tot jezelf én elkaar komen ....want wat de uitslag ook zal zijn het zal zowiezo een zware tijd zijn/blijven waarin je voor moeilijke keuze's komt te staan.

 

 

 

Veel sterkte en blijf aan jullie denken!

 

 

 

:gekruiste vingers 2 XX Sanne

  • Reacties 6,4k
  • Aangemaakt
  • Laatste Reactie

Top Posters in dit Topic

Geplaatst

suzy dan staat je hcg wel op 0 als je ongesteld bent.

 

De arts vorige week legde mij dat uit dat ik niet eerder ongesteld kon worden dan dat het hcg op 0 staat.

 

 

 

Pfff dus ze vermoeden dat het dna aangetast is hierdoor??

 

Pfff dat is ook heftig ben je blij met een positieve tese en dan misschien zoiets.

 

Hoop toch echt van niet!!!

 

 

 

Hier daarnet het eerste bloedonderzoek gehad cd3 en straks dus een telefoon wanneer op de echo komen waarschijnlijk dus 8 maart.

Geplaatst

Ha Suzzy,

 

 

 

Weet je al hoe en wanneer ze jullie cryo'tjes gaan onderzoeken op het DNA?

 

Hebben ze al iets verteld hoeveel tijd er over heen gaat en of ze dat per rietje doen?

 

...als ze eenmaal ontdooit zijn kunnen ze niet meer terug.

 

Had jou vriend bijbalontsteking gehad in de tijd van of voor de ingreep, sorry weet het even niet meer helemaal.

 

Hoop zo dat de cryotjes goed zijn en dus ook de zaadjes. Anders moeten jullie beide overnieuw beginnen ....phoe

 

Suzzy wanneer gaan ze bij jou de onderzoeken doen voor de herhaaldelijk vroege miskramen? Hoop zo dat het allemaal goed is, de cryo's en jouw lijf zodat jullie in april een cryo tp kunnen hebben!!!

 

 

 

Arzu en ik lopen inderdaad precies gelijk, kunnen we gezellig samen wachten!

 

 

 

Lfs Sanne

Geplaatst

Kunnen we elkaar lekker zenuwachtig maken hahahaha.

 

Die wachtweken heh pfff.

 

Maar waar ik me nu echt over lig te piekeren is dat het er maar 1 is.

 

pffff

 

Hoop dat die top topper goed ontdooit, maar jette heeft 80 a 90% kans op goede ontdooiing door een nieuwe methode dus we hopen het:)

 

xxxx

Geplaatst

Loutje wanneer krijg je de definitieve uitslag? We blijven nog voor jullie doorduimen.

 

 

 

Suzzy ik hoop echt voor je dat je geen DNA afwijkingen kunnen vinden, ben trouwens wel nieuwsgierig hoe ze dat dan kunnen onderzoeken. Ik hoop voor je dat daar geen hele tijd tussenzit voor de je de uitslag krijgt. En krijg je die kosten ook allemaal vergoed?

 

 

 

Sanne en Arzu veel succes met de komende cryo poging

Geplaatst

Mari, dank je wel.

 

Jullie hoeven ook nog maar één weekje te wachten tot de tese, spannend!

 

We gaan voor voldoende rietjes met een mooie kwaliteit!

 

 

 

Arzu, jetten ligt toch ook in België? (misschien voor in de toekomst, wat ik niet hoop natuurlijk...)

 

Jij hebt blasto's toch? Wij morula's tot blasto's en geven een kans van 70% op het goed ontdooien....

Geplaatst

idd sanna jette is bij brussel.

 

Het is met dusseldorf het meest gespecialiseerde fertiliteitscentra van europa.

 

jette heeft de icsi uitgevonden';)

 

 

 

Hoop ook dat het niet nodig is meid.

 

Wij hadden 3 blastocyst top toppers noemde de arts ze.

Geplaatst

Hallo allemaal,

 

 

 

Wil mij graag aansluiten bij dit forum! Ik zal even mijn verhaal vertellen.

 

Ik ben een meid van 29 jaar en woon in Brabant. Woon al 8 jaar samen met mijn vriend van 33.

 

Wij hebben eigenlijk al vanaf het begin dat wij samen waren, al geweten dat kinderen krijgen voor ons niet vanzelfspreken is. Mijn vriend heeft een erfelijke ziekte namelijk Familiaire Adenomateuze Polyposis. Dit houd in dat in een bepaalde fase van zijn leven een vorm van darmkanker tot uiting kan komen. Dit heeft hij dus gehad toen hij 16 jaar was, en is toen geopereerd waarbij zijn dikke darm is verwijderd. Door die operatie is er iets 'kapot' gegaan waardoor hij vanaf die tijd geen zaadlozing meer heeft.

 

Toen ik 21 jaar was maakte ik me nog niet zo druk hierover, kinderen krijgen daar dachten we nog helemaal niet over na, en waren we nog helemaal niet aan toe.

 

Daar is nu verandering in gekomen! Ineens gaan die eierstokken toch rammelen haha en ook mijn vriend wil het nu erg graag.

 

Maar dat gaat dus niet zomaar..... We zijn nu onder behandeling bij de uroloog en nu blijkt dat mijn vriend een retrograde ejaculatie heeft. Dat wil zeggen dat bij een orgasme het zaad in de blaas terecht komt. Dit hebben ze nu een keer geprobeerd eruit te halen via een speciale vloeistof en een catheter, maar o zaadjes gevonden!

 

Nu zijn we doorverwezen naar Nijmegen voor TESE.

 

Helaas nog steeds niks gehoord ook al is de verwijzing 15 febr. al gestuurd. Gisteren heb ik gebeld naar Nijmegen en toen konden ze de brief niet vinden en er stond ook niets in de computer... Ik werd in de wacht gezet en ja hoor, na een paar minuten had ze toch de brief gevonden!

 

Vind dit zo erg, je zit gewoon te wachten op een afspraak en blijkt dat er nog niet eens naar de brief is gekeken! Ze ging het nu in ieder geval in orde maken, er moest namelijk een afspraak gemaakt worden met de gyn en ook voor een echo van het scrotum van vrienlief.

 

Is dat normaal voordat er een TESE gedaan wordt?

 

Bij ons is het verhaal nog een beetje ingewikkelder want wij willen eigenlijk ook graag met pgd proberen een kindje te krijgen. Omdat we toch met ICSI bezig gaan, ook dan de gezonde embryo's terug laten plaatsen. Mijn vriend zijn ziekte is namelijk voor 50% overerfelijk en dat willen we een evt. kindje eigenlijk besparen.

 

Maar hoe dan dan in ze werk gaat weet ik dus niet. Ze doen pgd alleen in Maastricht dus je kunt nooit een 'verse' teruplaatsing doen denk ik, als ze de TESE in Nijmegen doen...

 

Snappen jullie het nog??!! Ikzelf soms niet eens. Het is allemaal zo moeilijk en ook vooral het wachten overal op. Maar daar weten jullie alles van.

 

Ik wil nu het liefst zo snel mogelijk op geprek in Nijmegen om alles eens op een rij te zetten zodat we weten waar we aan toe zijn.

 

 

 

Ik blijf hier meelezen en houd jullie op de hoogte!

 

Liefs Miekske

Geplaatst

Hey Miekske,

 

 

 

Welkom hier. Heftig verhaal hoor. Ik hoop dat tese een uitkomst voor jullie kan bieden. Ik heb geen idee of ze een samenwerking met Maastricht kunnen doen ivm PGD.

 

 

 

Helaas is het lang wachten overal op, maar die onderzoeken zijn normaal hoor. Dat doen ze altijd. En ze plannen dit allemaal op een dag. Maar ik denk wel dat je met nog wachttijd rekening moet houden. Bij ons heeft er 3 mnd tussen de verwijzing en de intake/onderzoeken gezeten. Ik wil je niet ontmoedigen maar is helaas de realiteit.

 

Wij kregen ongeveer 2 wkn na de verwijzing een formulier toegestuurd wat je in moest vullen (kan je vlg mij ook uitprinten via de site)en ongeveer 2 wkn daarna de afspraken.

 

 

 

Veel succes in jullie traject, ik hoop dat het een beetje soepel met goed resultaat gaat verlopen.

 

 

 

Gr Mari

Geplaatst

Hoi Miekske,

 

 

 

Welkom bij deze topic!

 

Begrijp je frustratie helemaal, je hoopt zo snel mogelijk een reactie te krijgen en een datum wanneer jullie op intake kunnen komen. Wachten wachten wachten ....geduld wordt zeker op de proef gesteld komende tijd.

 

Heb je al uitgezocht hoelang het pgd onderzoek duurt? Heb ooit ergens gelezen dat het 9 maanden duurt ...vind/lijkt me heeeel lang.

 

Hoop dat het mee gaat vallen met de wachttijden en dat jullie snel duidelijkheid krijgen én een datum om naar toe te leven.

 

 

 

Wens je veel geluk en succes in de mmm

 

 

 

Groetjes Sanne

Geplaatst

Hoi Miekske,

 

 

 

Leuk dat je je hier wilt aansluiten! Als ik je verhaal zo lees is het nog al wat zeg, heftig! Hoop dat je snel een reactie krijgt van nijmegen dan wordt het in iedergeval in gang gezet.

 

 

 

Al die afkortingen hier.., ik ben er al aardig in thuis:-) maar wat bedoelen jullie met pgd?

 

 

 

Mari, nog 1 week dan is het zover, het komt nu heel dichtbij, spannend hoor!

Geplaatst

Ja super spannend nu, volgende week zondag gaan we die kant al op. Ben er nu ook wel echt aan toe. Maar 2 negatieve uitslagen van leve en Loutjelou ben ik ook wel een beetje angstig, het kan nu zo gauw voorbij zijn...

Geplaatst

Mari, ik herken je angst, wij moeten dan nog wel voor intak e.d. maar toch denk ik er vaak aan; wat als er niets gevonden wordt... En inderdaad al meerdere mensen hier waarbij niets gevonden is. Maar dat zegt uiteraard niets over jou partner, we gaan uit van een goede uitslag!

 

Positief blijven is het enige wat ik kan zeggen! Zal voor jullie duimen hoor!! Waar hebben jullie de tese dat je zondag al vertrekt?

 

 

 

Liefs

Geplaatst

We hebben tese in Nijmegen, dat is opzich heel goed te doen. Ongeveer 150 km. Maar we moeten er maandagmorgen vroeg zijn en dan moeten we wel heel vroeg weg en rekening houden met de spits. Dus dat geeft alleen maar stress. We hebben een lekker hotel uitgezocht en ook nog koopzondag. Heb ik een beetje afleiding haha.

 

Ik probeer ook postief te blijven hoor, maar ja het gaat behoorlijk heen en weer.

Geplaatst

Fijn dat het koopzondag is, kunnen jullie nog even lekker de stad in om wat afleiding te hebben!

 

Ik kan me heel goed in je verplaatsen, en snap goed dat je heen en weer geslingerd wordt door allerlei scenario's wat als dit.. wat als dat.. en als zus gebeurd wat dan met dit...

 

Je kan niet anders dan het over je heen laten komen en hopen op een goede afloop!

Geplaatst

Welkom Miekske,

 

 

 

Heb net je verhaal zitten lezen, heftig allemaal zeg!

 

Wij hebben een aantal weken terug de intake in Nijmegen gehad en moesten daar ongeveer 8 weken op wachten...best lang vond ik zelf.

 

Tijdens de intake zijn we bij de uroloog/ gyn geweest en we moesten (weer) een potje inleveren. Nu moeten we wachten op de uitslagen van chromosomen/ dna onderzoek. Dit doen ze volgens mij standaard. Dit duurt helaas ook ongeveer 8 weken. Al met al wordt ons geduld dus flink op de proef gesteld.

 

Succes met wachten voor de intake!

 

 

 

Even een leuk berichtje tussendoor, ik ben vanochtend weer tante geworden!

 

Vond het dit keer minder moeilijk dan voorheen. Maar het verlangen wordt wel weer groter naar een wondertje van ons samen.

Geplaatst

HAA,

 

 

 

Arzu, maak je niet te druk om de ontdooiing, hé! Ik kan het me wel voorstellen hoor! Die "nieuwe" techniek gebruiken ze in Düsseldorf ook en ik heb al 6 cryo'tjes laten ontdooiien en allemaal zijn ze goed ontdooid! Maar het geeft wel een extra spanning op de belangrijke dag. Vooral bij de eerste ontdooiing werd ik helemaal gek van de zenuwen...

 

 

 

Mari, ik begrijp jouw angst ook goed...hebben we zelf natuurlijk ook meegemaakt. De angst dat er niks wordt gevonden. Probeer positief te zijn. Meer kun je niet doen...wachten tot jullie hopelijk verlost worden met goed nieuws! Hebben ze bij jullie wel een inschatting gemaakt hoe groot de kans is dat er zaadcellen gevonden worden???

 

 

 

Miekske, welkom hier! Wat een heftig verhaal zeg...je vriend heeft ook al genoeg meegemaakt. Wel super dat hij er ook nog een TESE-operatie voor over heeft om jullie wens te vervullen. Jammer dat alles zo lang duurt. Ik weet ook niet wat PGD is. Ik denk dat het zoiets is als poollichaamdiagnostiek. Dat is wat wij ook willen doen, onze cryo'tjes ontdooien en dan wordt er onderzocht op afwijkingen. De slechte worden weggegooid en de goede teruggeplaatst. Maar dit staat voor ons nog niet definitief vast. In Düsseldorf doen ze dat in de kliniek. Ik hoop voor jullie dat het geen probleem wordt dat ze dat alleen in Maastricht doen. In elk geval heel veel succes met alles en schrijf maar mee!

 

 

 

XX Suzzy

Geplaatst

Ze hebben gezegt dat het 50% kans is, zoals ze standaard zeggen en dat ze er verder niets van kunnen zeggen. Dus ik mag niet klagen dat ze er niet minder van hebben gemaakt zeg maar.

 

 

 

Maar als ze bij jullie de cryo's gaan ontdooien en ze zijn goed, kunnen ze dan nog worden teruggeplaatst?

Geplaatst

Wat fijn om jullie reakties te lezen! Voel me gelijk al wat beter...

 

 

 

Zal nog even uitleggen wat PGD is. Dit betekend pre-genetische diagnostiek. Als er dus embryo's zijn, worden deze onderzocht (Er wordt 1 cel weggehaald) of zij het gen hebben die deze ziekte veroorzaakt. Als ze dit hebben worden ze dus niet teruggeplaatst, alleen de gezonde embryootjes. Het is dus denk ik wel anders als poollichaamdiagnostiek. Er wordt naar een specifieke genetische afwijking gezocht. Dit is alleen nog maar mogelijk voor een beperkt aantal ziektes, waaronder FAP.

 

Soms twijfel ik ook wel weer of we dit wel moeten doen.... Zal het hele traject wel nog meer vertragen. Weet niet precies wat de wachttijd is voor PGD, maar ze doen het alleen in Maastricht en dan in onderzoeksverband, dus je moet eerst weer door een speciale commissie goedgekeurd worden en door allerlei andere protocollen dus kan me voorstellen dat het heel lang gaat duren....

 

Of nemen we maar gewoon het risico en laten we alle eventuele embryootjes terugplaatsen, zodat we toch meer kansen hebben op een kindje.

 

Nou ja, soms denk ik dat ik eruit ben en dan ga ik toch weer twijfelen. Nu maar wachten op die brief voor de intake. Hopenlijk duurt het bij ons geen 3 maanden net als bij jullie Mari, maar ik weet dat ik niet teveel moet hopen.

 

Voor jullie begint het in ieder geval al op te schieten lees ik! Alweer bijna een stap dichter bij het doel.

 

 

 

Liefs Miekske

Geplaatst

hey dames

 

 

 

@miekske welkom...

 

 

 

@raba super dat jullie nu weten waar jullie aan toe zijn!!! ik had een ff een vraagje... ik las in je berichtje over de intake dat jullie een directe tese krijgen... is dat standaard in nijmegen of is dat gebaseerd op jullie persoonlijke situatie???

 

 

 

en dan had ik nog een algemeen vraagje... ik ben een stevige tante zeg maar... en al druk bezig met mijn lijn maar weten jullie ook of er een maximaal gewicht is dat je mag hebben om met icsi te beginnen? alvast bedankt!!!

 

 

 

verder hier deze week de inschrijf-formulieren gehad voor nijmegen,gelijk weer terug-gestuurd en nu maar weer afwachten....

 

 

 

:aaaflowersmiley:mone

Geplaatst

Mone, ik ben ook wel een beetje van het stevige soort zeg maar. Ze doen niet heel moeilijk in Nijmegen. Heb wel het advies gekregen om wat af te vallen. Ik probeer het ook, maar valt niet mee. Vlg mij hanteren ze BMI van 30 ofzo als grens. Maar er zijn wel andere ziekenhuizen waar ze veel strenger zijn.

 

Wij hebben ook naar een directe tese gevraagd, maar dat doen ze alleen maar als ze er al bijna zeker van zijn dat er wat gevonden wordt. Wij kwamen daar niet voor in aanmerking.

Geplaatst

We hebben net de uitslag gekregen.

 

Helaas helemaal niks gevonden in het 1e spermaonderzoek.

 

We waren er wel op voorbereid om dat we dit al een jaar horen in het andere ziekenhuis maar toch......

 

Komt altijd weer harder aan dan je denkt en wilt.

 

Voel me wat down nu.

 

De bloedonderzoeken van mijn man waren wel heel goed.

 

Ook qua hormonen was het erg goed allemaal.

 

Dat geeft weer wat hoop.

 

Donderdag gaan we weer inleveren de laatste ronde en dan gaan ze het opwerken.

 

Ik moet daarna naar de verloskundige ivm alle medicijnen die ik heb.

 

Ze willen kijken welke ze moeten aanpassen want die ik nu heb zijn gevaarlijk als we wel zwanger kunnen worden voor de baby.

 

Volgende week donderdag heeft mijn man een echo van zijn ballen dat is ook weer spannend.

 

Zucht we zullen het allemaal zien ga nu even lekker lunchen en alles even naast me neer leggen.

 

 

 

xx essie

Geplaatst

Hoi Sanne,

 

 

 

Ja zouden we ook krijgen donderdag.

 

Was wat fout gegaan met de afspraak vandaar dat we hem vandaag pas kregen.

 

Was helaas negatief.

 

Wel een goede bloedtest met hormonen van mijn man maar ja je hebt meer nodig dan de hormonen.......

 

 

 

gr Essie

Geplaatst

Hey Essie,

 

 

 

Toch iedere keer weer een teleurstelling he ...ook al is het tegen beter weten in.

 

Jeetje en moeten ze bij jou ook nog een andere medicatie aanpassen, hoop dat het goed gaat en jij je verder ok blijft voelen/blijft gaan.

 

Dat verhaal van jou man, goede bloedwaardes maar geen zaadjes lijkt wel verdacht veel op ons verhaal. Is het volume vrij weinig? Dat de bloedwaardes ok zijn geeft wel een hele grote kans van slagen bij de tese!

 

Wat bedoel je eigenlijk met het opwekken??

 

 

 

Lfs Sanne

Geplaatst

Hoi Mone,

 

 

 

Zou geen antwoord weten op je vraag.

 

Ik hoop voor je dat ze niet moeilijk gaan doen over je gewicht.

 

Afvallen zal vrij lastig gaan in zo'n stressperiode...

 

Had de gyn er niets over verteld de 23e?

 

Hoop dat jullie snel bericht terug krijgen uit Nijmegen.

 

 

 

Lfs Sanne

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt als gast nu eerst posten en gelijk daarna registreren. Als u al een account hebt, meld u dan nu aan om te posten met uw account.

Gast
Reageer hier op dit topic...

×   Geplakt als RTF formaat tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in.




  • Berichten

    • Hallo, Wij hebben onlangs een eerste poging ICSI gedaan. We hadden in totaal 13 eitjes die geïnjecteerd zijn. Hier zijn helaas geen bevruchtingen uitgekomen.  Uit het onderzoek is ook niets raars gekomen, geen afwijkende eicellen of zaadcellen.  Nu willen we niet hetzelfde riedeltje nog eens doen zonder verder onderzoek.  We hebben onze zinnen gezet op Gent. Daar schijnen ze meer onderzoek te doen.  Zijn er meer mensen die geen bevruchtingen hebben gehad na een - in principe - succesvol ICSI traject tot dan toe? En wat zijn jullie vervolgstappen?   
    • Hai @Ele   Wij zijn eind 2020 gestart met ivf. Eerste poging hadden ivf gehad en daar kwam helaas helemaal embryovorming. 2de ronde icsi gedaan hier 6 embryo's 1 terug geplaatst, geen succes. 1 was sterk genoeg om ingevroren te worden dus deze in mijn natuurlijk cyclus mogen terug plaats. Hier van zwanger geworden maar helaas een vroege miskraam. Bij de 3de rond niets in de vriezer maar 2 laten terugplaatsen en hieruit is onze zoon Noah geboren. Hij is nu net 1 geworden. Door ziekte van mijn man besloten snel weer de volgende ronde ivf in te gaan nu hij nog zo gezond mogelijk is. Eerste punctie zit er weer aan te komen en moet zeggen dat ik hem best wel weer knijp. Vond de vorige rondes zwaar maar met z'n lief klein mannetje erbij is het er niet makkelijker op. Hoe ervaar jij dat met een dochter van bijna 3?
    • Hoi! Ik ben 40 en voor het eerst bezig met ICSI in UZ Brussel. 3 jaar geleden 6 IUI pogingen gehad in een Nederlands ziekenhuis zonder resultaat. Ik heb afgelopen dinsdag mijn eicelpunctie gehad met 4 eitjes als resultaat. We zijn nu uiteraard in spanning aan het wachten op nieuws. Over 5 dagen worden we pas gebeld door de arts met het nieuws hoeveel embryo's de vriezer ingaan. Als er intussen iets mis zou gaan dan worden we eerder gebeld. De reden dat ik deze cyclus geen terugplaatsing kan hebben is omdat ze hebben ontdekt tijdens de punctie dat ik een poliep heb in mijn baarmoeder. Die moet eerst verwijderd worden voor ze een terugplaatsing kunnen doen. Logisch maar toch was het wel even balen!  Ik zou het leuk vinden om ervaringen te delen met lotgenoten. Hoe gingen jullie bvb om met de wachtperiodes,wat waren jullie ervaringen met de hormonen,de punctie etc... Lieve groetjes, Nathalie 
    • Hi @Aisiya, Ik begin binnenkort met mijn tweede ronde IVF/ICSI! En ik ben 42... 🙂 Ben jij al begonnen of begin je ook binnenkort?  Ik heb mijn eerste ICSI behandeling gedaan 4 jaar geleden, met als resultaat een hele mooi dochter van nu bijna 3 jaar.  Toen heb ik veel steun gehad aan deze forum, en om verhalen te delen en lezen van andere die hetzelfde meemaken.  Het lijkt mij fijn om elkaar te ondersteunen! 
    • Ik begin binnenkort voor de tweede keer met IVF ./ ICSI en ik ben benieuwd of er andere zijn die ook beginnen of net zijn begonnen?  Ik heb 4 jaar geleden mijn eerst ICSI ronde gehad, met de resultaat een hele mooie dochter van bijna 3. 
  • Topics

×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Gebruikers Voorwaarden