Ga naar inhoud

Aanbevolen Berichten

  • Reacties 392
  • Aangemaakt
  • Laatste Reactie

Top Posters in dit Topic

Top Posters in dit Topic

Geplaatst

Ik kan bij de consumentenbond gratis de 'Minigids gezond gewicht' opvragen (ben lid). "Met tips en uitleg over gezond eten en bewegen, om een gezond gewicht te verkrijgen en te behouden". Iemand interesse?

 

 

 

Henne

Geplaatst

hai Henne

 

 

 

ik weet voor mezelf natuurlijk wel wat goed en slecht is maar ben toch wel benieuwd naar jouw minigids, wellicht staan daar goede / bruikbare tips in waar ik wat aan heb.

 

Als het niet teveel moeite is, ik hou me aanbevolen!!

 

Lief van je dat je er aan denkt!!

 

 

 

groetjes

 

meiske74

Geplaatst

Hallo allemaal, Nou ik heb hem hoor de vewijzing naar de diëtiste. Woensdag om 16 uur ben ik aan de beurt. Hopelijk is dit de stok achter de deur om extra mijn best te doen om af te vallen en zo te blijven. Samen met het sporten moet het toch gewoon een keer lukken of niet? Ik ben ook zo'n emotie eter niet te geloven. Wie weet heeft ze daar ook wel hele goede tips voor.

 

Mijn tante zei vorige week tegen me, tja met een trage stofwisseling als bij ons lukt het gewoon niet. Ik wil me niet achter zo iets verschuilen als ik weet dat ook al is het een beetje aanleg, het bij mij vooral mijn eigen eetgedrag is.

Geplaatst

Hoi meiden!

 

 

 

Even melden dat ik vanavond voor het eerst sinds maanden weer gezwommen heb! Ben van plan om weer 2 x in de week te gaan. Ik had geen zin maar met een vriendin afgesproken en dan moet je wel. Eenmaal in het water is het heerlijk maar ik merkte wel dat het weer even geleden was... Nu volhouden!

 

 

 

Sandra, ben benieuwd wat je ervaring was met de dietiste, heb ik nog nooit gedaan, mijn moeder heeft het wel eens voorgesteld maar ik heb het nooit gewild.

 

 

 

Caroline

Geplaatst

Ik zal vanmiddag rapport uitbrengen. Gek dat het woord dietiste zo bekend is maar het niet helemaal duidelijk is hoe ze kan helpen. vanmiddag weet ik het. Ik heb altijd gezegt dat die je op sla blaadjes en tomaten zetten, dus dat ik daar niet aan begin. Ik heb een voedingsgewoonte lijst in moeten vullen en als ik eerlijk ben als je er echt over gaat nadenken en het op papier ziet. Aten we toch niet zo gezond als ik dacht. Dus ik weet zeker dat het me resultaat op gaat leveren, de adviezen van haar.

 

Het zal echt wel knokken worden. Oude gewoontes zijn niet zo makkelijk te vervangen. Maar ja alleen even afvallen is geen optie, om blijvend resultaat te hebben zal ik echt moeten veranderen.

 

Wie weet ga ik dan net als "gewone" vrouwen shoppen leuk vinden. Ik heb er nu echt een bloedhekel aan.

 

 

 

Tot vanmiddag!!!!!!! Laat hoor de afspraak is 16 uur.

Geplaatst

Nou het is me allemaal 100% meegevallen bij de dietist. Ik heb meegekregen dat ik zelfs meer moet eten. Meer brood en meer aardappelen. Groete mag altijd meer maar fruit niet meer dan 2 per dag. Wij aten dus helemaal zo slecht nog niet. Wel andere keuzes maken. Gezondere productkeuzes.

 

En dagelijks bewegen. Dus naast mijn 3x fitness de andere dagen een flinke wandeling of stuk extra fietsen.

 

We hebben nu een hele lijst in huis met wat de betere producten zijn en kunnen zo naar eigen inzicht onze dag vullen met wat we lekker vinden.

 

Nu ik een stok achter de deur heb en een nieuwe afspraak over een maand, moet het allemaal lukken.

 

 

 

Groeten!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Geplaatst

He wat goed zeg! Grappig dat je juist meer moet eten. Of andere dingen dan... Ik ga zelf snaaien als ik niet genoeg brood eet. En wat zijn de gezondere keuzes? Ben zelf ook wel benieuwd ook al hoef ik niet af te vallen.

 

 

 

Ook lekker om te horen dat je met bewegen al helemaal goed bezig bent. Is toch altijd weer motiverend.

Geplaatst

Gezonde keuzes zoals, volkoren macaroni i.p.v. de "witte", geen mayo van 80% olie maar fritesaus. Filet american mag ook!!!!

 

Ja het is ook echt leuk om te horen dat we al redelijk goed op weg zijn. Nu is het gewoon volhouden en genieten van het gewichtsverlies.

Geplaatst

Oke, dus de varianten met meer vezels, minder vet en suiker enzo. Dat is goed te doen toch? Je kunt de meeste dingen zo (on)gezond maken als je zelf wilt. Doordat ik geen suiker mag gebruik ik helemaal geen kant en klaar producten. Soms is dat lastig, maar er zijn nog steeds een heleboel dingen die snel en makkelijk zijn. Het went ook.

 

 

 

Caroline jij gaat morgen naar de chirurg toch? Veel succes alvast!

Geplaatst

Henne wat goed dat je er aan denkt! Inderdaad, morgenochtend. Ik voel me nu eigenlijk al anderhalve week heel goed, ben vandaag ongesteld geworden dus baal wel dat ik niet kan beginnen vanavond, zou bijna vergeten dat ik een ander probleem heb...

 

Over problemen gesproken: ik maakte me ineens zorgen over de narcose: het schijnt lang in je lichaam te blijven zitten, straks zegt die chirurg: nou mevrouw, stel die ICSI maar een paar maanden uit! Iemand enig idee hoe dat zit? Heb al gegoogled maar kom daar niet zo ver mee.

 

 

 

Caroline

Geplaatst

Dat lijkt me stug hoor, van die narcose. Het is wel een feit dat je na een operatie natuurlijk moet herstellen. Je lijf zal zich ook aan moeten passen aan fuctioneren zonder galblaas. Je zult misschien ook medicijnen krijgen? Ik weet niet zo veel van leefgewontes e.d. zonder gal.... Maar los van die narcose zou ik er toch wel rekening mee houden dat het even gaat duren, hoe klote dat ook is.

 

 

 

Alles vragen morgen he, laat je niet afschepen.

 

Henne

Geplaatst

Caroline, succes morgen bij de chirurg! Ik denk niet dat de narcose veel invloed zal hebben op al dan niet een ICSI. Je bent een paar dagen duf en vermoeid, maar daarna zal het niet veel invloed meer op je lichaamsprocessen hebben...

 

 

 

Hallo Henne, ik zag je ook bij de discussie over Gonal/Puregon/Menopur. Je gaat dus naar het AMC voor een second opinion.

 

Ik weet dat ze daar voorstander zijn van Menopur, als Gonal niet datgene oplevert wat het moet opleveren (kwaliteit is toch weer wat anders dan kwantiteit)

 

Misschien is je "gevoel" toch een goede richtlijn...!

 

 

 

Krijg jij trouwens een 4e ICSI nog vergoed?

 

 

 

Groeten, Nine

Geplaatst

Hai Nine,

 

 

 

Ik ben ook blij dat de afspraak bij het AMC nu staat. In Voorburg was menopur ook even genoemd, maar daar wilden ze eerst ook een hele cyclusanalyse enzo doen en dat lijkt mij dan weer overbodig genzien het hele verhaal. We gaan het zien...

 

 

 

Wij krijgen geen 4e poging vergoed. Tenminste, als Unive een 4e in het pakket houdt wil ik kijken of ik kan overstappen. Anders betalen we het zelf. Veel geld, maar gelukkig kunnen we het betalen.

 

 

 

En in de wachtperiode dus zorgen dat we fit worden. Morgen weer fysiofitness, hiephoi :blob3:

Geplaatst

Hoi Marion,

 

 

 

Nee, morgen is pas het eerste gesprek met de chirurg, die zal me dan vertellen wanneer de operatie is. Lief dat jullie aan me denken! Ik zal het inderdaad allemaal aan hem vragen Henne! Heb me door de radioloog een beetje laten afschepen omdat dat zo'n vervelende man was en omdat het zo druk was maar ik neem aan dat de chirurg tijd voor me neemt. Jullie horen het wel.

 

 

 

Caroline

Geplaatst

Caroline wat spannend, hopelijk ben je snel aan de beurt. En een snel herstel zodat je weer doorkan met de 2e poging.

 

 

 

Henne veel plezier bij fysiofitness vandaag.

 

 

 

Ik ga ook om 9 uur naar de fitness, heerlijk als ik geweest ben. Er is me aangeraden op de dagen dat ik niet sport een flinke wandeling of stuk fietsen te maken. Mijn vriendin is zwanger van 2 ling en nu bijna 29 weken dus kan niet zoveel kanten meer op. Pech voor haar (dat ze niet meer mee kan wandelen) maar gelukkig voor mij, ik leen hun hond regelmatig voor een flinke wandeling, vind die lieve Soraya helemaal niet erg.

 

 

 

Geniet van de herfst!!!!!!!!!!!!!!!!

Geplaatst

Slim! Dan heeft het lopen ook een beetje een doel. Ik probeer zelf naast de wekelijks fysiofitness thuis nog twee keer te trainen. Gewichtjes, buitkspieren, rekken en strekken... Afgelopen week één keer gelukt, de andere avond was ik echt veel te moe. Maar goed, het is al beter dan niets. Stug blijven proberen.

 

 

 

Ik ga zo ook om 9 uur. Lekker als het achter de rug is. Dan heb je de hele dag nog mét een goed gevoel.

Geplaatst

Hoi meiden,

 

 

 

Om nog even op het begin van dit topic terug te komen, fit de poging in, ik heb gemerkt dat de 2 ICSI's mijn weerstand behoorlijk hebben aangetast.

 

Veel hoofdpijn en meer allergische reacties (bijv op Chinees eten) dan anders.

 

 

 

Ik probeer nu heel gezond te eten om me bij de volgende poging beter te voelen, geen suiker, geen gist, geen alcohol, geen geur-, kleur-, en smaakstoffen (vooral geen ve-tsin).

 

Vlees eet ik niet. Ik hoop dat het me helpt me beter te voelen bij de volgende poging.

 

Hoe zit dat bij jullie?

 

 

 

Gr. Nine

Geplaatst

Hai Nine,

 

 

 

Bij mij heeft het er ook ingehakt hoor. Ik heb toch al problemen met vermoeidheid, voedselintoleranties en weerstand, maar die hormonen hebben er beslist geen goed aan gedaan (zacht uitgedrukt). Vandaar dat we nu voor de 4e poging echt een lange pauze inlassen en wachten tot ik weer fit ben.

 

 

 

Ik eet /drink al jaren geen suiker, geen lactose, geen alcohol of koffie en weinig vet. Vlees eet ik ook niet veel, kan ik sinds ernstige darmklachten twee jaar geleden niet meer tegen. We eten voornamelijk kip en vis en maximaal twee keer in de week mager rundvlees. Verder eet ik sinds twee maanden bijna geen tarwe meer. Dat lijkt echt veel uit te maken. Ik ben veel minder vaak misselijk, minder last van buikpijn en duizeligheid enzo.

 

 

 

Naast de eetgewoontes werk ik aan mijn conditie met fysiofitness en ik doe acupcuntuur om mijn algehele weerstand te verbeteren.

 

 

 

Kortom: herkenbaar ja. En toch weet ik nu al dat als mijn lijf zich hersteld heeft ik er bewust weer hormonen in ga pompen. Eigenlijk zijn we knettergek gewoon...

 

 

 

Henne

 

 

 

P.S. Sporten ging niet al te best vandaag. Door de menstruatie en verkoudheid denk ik, maar baalde wel beetje. Volgende week hopelijk weer beter.

Geplaatst

Hai Henne,

 

 

 

Jouw klachtenpatroon lijkt erg veel op dat van mij... ik denk dat het een voor een deel een hormoongerelateerd probleem is.

 

Mijn klachten zijn voor het eerst verschenen in mijn zwangerschappen (dat kan bij ieder weer anders zijn, kan ook door de pil, virussen, antibiotica komen) en worden altijd erger bij menstruaties en bij ICSI's dus.

 

 

 

Haha, logisch dat fitness niet lekker ging, ongesteld en verkouden, is een altijd een slechte combi voor dit soort klachten!

 

 

 

Ik heb ook even de discussielijn over Unive gevolgd, zorgwekkend dat poging 4 misschien niet meer vergoed wordt. Ik had me ook net bedacht dat ik, mocht poging 3 niet lukken, toch een een 4e poging zou willen.

 

 

 

Ik heb trouwens de 1e 2 ICSI's ook acupunctuur gedaan, maar ik had juist het idee, dat het de werking van de hormonen teveel versterkte, (te) veel follikels, waardoor ik mij echt moeder de gans voelde.

 

Deze poging ga ik het eens zonder acupunctuur en chinese kruiden proberen.

 

En hopelijk niet teveel stress door mijn werk en mijn pubers thuis.

 

 

 

Ja, we gaan ons weer volpompen met hormonen, maar het is zo als jij al schrijft, de wens is zoveel groter dan de ellende. Zelfs in mijn geval.

 

Ik voel me net zo fanatiek als vrouwen die geen kinderen hebben.

 

 

 

Ben ook benieuwd wie jij in het AMC treft. Alle artsen en verpleegkundigen heb ik wel zo'n beetje gehad... De een wat vriendelijker en toegankelijker dan de ander.

 

 

 

Groetjes, Nine

Geplaatst

Hallo meiden,

 

 

 

Even een berichtje van mijn ziekenhuisbezoek vanmorgen. Het spreekuur liep een uur uit, ivm spoedoperatie vanmorgen door mijn chirurg, niks aan te doen natuurlijk. Nadeel was wel dat hij heel gehaast was, om in te lopen. Hij had ook geen foto's wat ik erg vreemd vond en heeft even gevoeld en naar me geluisterd en toen geconcludeerd dat de galblaas er uit moet. Ik ga maandag nog wel bellen hoe dat zit met die foto's want het is toch wel vreemd dat hij die niet gezien heeft. Ik vertelde dat ik bezig ben met ICSI en toen vroeg hij: 'Wat is ICSI?' Nou moet ik er wel bij zeggen dat het een Oekraïner is, maar toch, toen ik zei IVF wist hij het wel.

 

Conclusie is dat ik op 15 oktober een gesprek heb met de anesthesist en dat het dan 6 tot 8 weken gaat duren voordat ik geopereerd wordt! Ik had gehoopt dat het sneller kon, dit betekent op zijn vroegst begin december en dus waarschijnlijk geen tweede poging meer dit jaar... balen. In maart wordt ik alweer 41. Ik ga nu maar uit van januari, behalve als ik veel geluk heb, maar ik ben niet zo blij vandaag. Wat heb ik een spijt dat ik niet twee jaar eerder ben begonnen met de eerste onderzoeken. Maar ja, als je alles van tevoren weet...

 

Zo, zijn jullie weer op de hoogte, ik blijf voorlopig een pauze-meisje, zal in dat topic ook een kort berichtje schrijven.

 

 

 

Caroline

Geplaatst

Pffff, dus je hbt ook niet echt alle vragen kunnen stellen enzo.... Zo irritant als er haast is en tijd ingelopen moet worden. Misschien kun je bij de anesthesist nog een balletje opgooien over de planning?

 

Ik heb het trouwens ook altijd over ivf en nooit over icsi. Veel mensen weten niet wat dat is. En als ze het wel weten, dan weten ze ook precies wat ons probleem is en dat vind ik voor mijn vriend minder leuk.

 

 

 

Meis, wat je zegt over dat eerder beginnen zeggen wij ook wel eens. We hebben kinderen bewust uitgesteld tot we in ons nieuwe huis konden omdat we twee hoog zaten zonder lift. En ik ben gewoon niet zo'n stoer wijf dat met kind en boodschappen al die trappen op en af rent, wagen uit de berging sleept etc. Achteraf kunnen we ons wel voor onze kop slaan, want we hadden zo 1,5 jaar jonger op dit punt kunnen staan. Maar zo moet je niet denken. De beslissingen die je hebt genomen waren op dát moment goed! Moet je je voorstellen in ons geval dat het een tweeling was geworden. Laat je er dan eentje beneden terwijl je de andere haalt ofzo?? Achteraf is altijd makkelijker praten en het is ronduit klote dat leeftijd hier zo'n grote rol speelt.

 

 

 

Als je toch belt over de foto kun je het misschien nog eens aangeven, dat een maand voor jou echt uitmaakt. En zodra je bij de anesthesist bent geweest regelmatig even bellen....er zal maar en gaatje ergens vrij komen.

 

 

 

Voor nu sterkte met het verwerken van de domper. Dikke knuffel,

 

Henne

Geplaatst

Dat kan ik inderdaad wel doen Henne, af en toe tussendoor bellen. Ik zeg ook meestal IVF maar ik denk: ik ben in het ziekenhuis, dus... mijn vriend was er niet bij trouwens (had hij wel aangeboden hoor, maar hoefde van mij niet). Ik zei het er bij omdat ik hoopte dat ik dan eerder aan de beurt zou zijn, maar nu ik erover nadenk: hij plant me pas in als ik goedgekeurd ben, dus kan inderdaad nog proberen invloed uit te oefenen misschien. Ga het zeker proberen, ben altijd geneigd te doen wat ze zeggen maar je weet maar nooit inderdaad.

 

 

 

Caroline

Geplaatst

Hoi Caroline, he balen dat jet toch nog zo lang duurt. Aan de andere kant, 2010, een fris nieuw jaar! Misschien heeft het zo moeten zijn....

 

Geniet van je weekend

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt als gast nu eerst posten en gelijk daarna registreren. Als u al een account hebt, meld u dan nu aan om te posten met uw account.

Gast
Reageer hier op dit topic...

×   Geplakt als RTF formaat tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in.




  • Berichten

    • Hoi allemaal, Wij zijn vier masterstudenten Klinische Psychologie aan Tilburg University en doen onderzoek naar hoe vrouwen hun zwangerschap beleven, zowel op psychosociaal als seksueel vlak. Zwangerschap wordt vaak neergezet als iets alleen maar moois, maar veel vrouwen ervaren ook onzekerheden, veranderingen in welzijn, relatie- of intimiteitsvragen. En juist daar is nog verrassend weinig onderzoek naar gedaan. Daarom zijn wij op zoek naar vrouwen (18+) die op dit moment zwanger zijn, zowel na een spontane zwangerschap als na IVF, IUI of ICSI, en die de Nederlandse taal goed beheersen. Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 30–40 minuten en is volledig anoniem. Je kunt op elk moment stoppen of vragen overslaan. 💻 Meedoen kan via deze link: https://tilburgss.co1.qualtrics.com/jfe/form/SV_eXUeNCATdqLcOeW?Q_CHL=qr Met jullie deelname helpen jullie om meer kennis te verzamelen over hoe vrouwen hun zwangerschap écht ervaren – zodat professionals in de toekomst beter kunnen aansluiten bij wat er speelt. Heb je vragen? Dan mag je altijd mailen naar: Welzijntijdenszwangerschap@tilburguniversity.edu Alvast heel erg bedankt 🤍 Maaike  Namens de onderzoeksgroep Jij en je Zwangerschap Tilburg University   ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Het onderzoek is goedgekeurd door de Ethics Review Board van Tilburg University (TSB_RP1810). Deelname is vrijwillig en volledig anoniem. Deelnemers vullen online vragenlijsten in (ongeveer 30–40 minuten) en kunnen op elk moment stoppen of vragen overslaan
    • Good morning ladies, does anybody here have some feedback and experience doing ICSI at LUMC? What are the questions and test that I should ask for in the first appointment? We have already done ICSI for multiple years (at AMC and C&C), now LUMC will be our last possible round, so I want to be as prepared as possible. Many thanks!
    • Hallo, Wij hebben onlangs een eerste poging ICSI gedaan. We hadden in totaal 13 eitjes die geïnjecteerd zijn. Hier zijn helaas geen bevruchtingen uitgekomen.  Uit het onderzoek is ook niets raars gekomen, geen afwijkende eicellen of zaadcellen.  Nu willen we niet hetzelfde riedeltje nog eens doen zonder verder onderzoek.  We hebben onze zinnen gezet op Gent. Daar schijnen ze meer onderzoek te doen.  Zijn er meer mensen die geen bevruchtingen hebben gehad na een - in principe - succesvol ICSI traject tot dan toe? En wat zijn jullie vervolgstappen?   
    • Hai @Ele   Wij zijn eind 2020 gestart met ivf. Eerste poging hadden ivf gehad en daar kwam helaas helemaal embryovorming. 2de ronde icsi gedaan hier 6 embryo's 1 terug geplaatst, geen succes. 1 was sterk genoeg om ingevroren te worden dus deze in mijn natuurlijk cyclus mogen terug plaats. Hier van zwanger geworden maar helaas een vroege miskraam. Bij de 3de rond niets in de vriezer maar 2 laten terugplaatsen en hieruit is onze zoon Noah geboren. Hij is nu net 1 geworden. Door ziekte van mijn man besloten snel weer de volgende ronde ivf in te gaan nu hij nog zo gezond mogelijk is. Eerste punctie zit er weer aan te komen en moet zeggen dat ik hem best wel weer knijp. Vond de vorige rondes zwaar maar met z'n lief klein mannetje erbij is het er niet makkelijker op. Hoe ervaar jij dat met een dochter van bijna 3?
    • Hoi! Ik ben 40 en voor het eerst bezig met ICSI in UZ Brussel. 3 jaar geleden 6 IUI pogingen gehad in een Nederlands ziekenhuis zonder resultaat. Ik heb afgelopen dinsdag mijn eicelpunctie gehad met 4 eitjes als resultaat. We zijn nu uiteraard in spanning aan het wachten op nieuws. Over 5 dagen worden we pas gebeld door de arts met het nieuws hoeveel embryo's de vriezer ingaan. Als er intussen iets mis zou gaan dan worden we eerder gebeld. De reden dat ik deze cyclus geen terugplaatsing kan hebben is omdat ze hebben ontdekt tijdens de punctie dat ik een poliep heb in mijn baarmoeder. Die moet eerst verwijderd worden voor ze een terugplaatsing kunnen doen. Logisch maar toch was het wel even balen!  Ik zou het leuk vinden om ervaringen te delen met lotgenoten. Hoe gingen jullie bvb om met de wachtperiodes,wat waren jullie ervaringen met de hormonen,de punctie etc... Lieve groetjes, Nathalie 
  • Topics

×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Gebruikers Voorwaarden