Ga naar inhoud

Cryo's opsparen en gebruiken ná alle ivf-pogingen.


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Hallo allemaal,

Weet iemand of er een mogelijkheid is om eerst alle 'verse' pogingen te doen en alle daaruit ontstane cryo's op te sparen en daarna te gaan gebruiken?

 

groet,

Jeanine

Geplaatst

Heej Jeanine,

 

Nee geen idee, maar ik denk dat meer een vraag is voor je ziekenhuis. Ieder ziekenehuis heeft namelijk zijn eigen protocol.

 

Succes!

 

Liefs Elke

Geplaatst

Ik denk niet dat ziekenhuizen dit graag doen. Wat is je reden om dit te willen doen? Vanwege je leeftijd? In principe zullen ze natuurlijk altijd eerst cryo's proberen.

Geplaatst

Ik heb dezelfde vraag aan mijn zkhs gesteld vorige week... In Belgie is dit wettelijk verboden. Ik wilde dit idd doen vanwege mijn leeftijd.

 

Ben benieuwd of dit in NL wel mag.

 

Groetjes

Noor

Geplaatst

Op het forum is iemand aanwezig die nog cryo's heeft van een ivf/icsi poging.

Ze hebben de cryo's nog bewaard en zijn verder gegaan met IUI-D en is nu zwanger hiervan.

Geplaatst

Nou, ik kreeg zo'n bewaarovereenkomst voor als we beginnen met ivf en zit dan aan vanalles te denken. ik zelf ben nog wel jong, maar mijn man 14 jaar ouder. Ik zou graag zo snel mogelijk de 'verse' kansen hebben. Bovendien wil ik een verklaring erbij dat als er met één van ons iets gebeurd, dat de ander de 'overige' embryo's mag gebruiken naar eigen goeddunken. Mijn reden is dus eigenlijk tweeledig. maar ze zullen inderdaad wel eerst de cryo's op willen maken.

Ik heb ook helemaal geen zin om nu al te beslissen wat met de cryo's moet gebeuren. Ik wil dat ze gewoon ingevroren blijven zonder aan te kruisen of we ze naar de wetenschap willen, of als donor, noem maar op. gewoon bewaren tot nader order zeg maar... Ik vind die beslissing moeilijk en wil nu eerst met andere dingen bezig zijn.

groet,

JEanine

Geplaatst

Wat ik altijd heb begrepen, is dat je eerst je cryo's op moet maken voor je aan een verse IVF poging begint. en ja het bedenken wat je met je cryo's wil voor dat je aan de behandeling begint vind ik ook heel moeilijk.

Geplaatst

Als ik me goed herinner mag dit bij het UMCN (radboud) niet. Eerst opmaken wat je hebt, dan pas weer verder. Dit zal ook zijn met het oog op andere stellen (in de tijd dat jullie cryo's terugplaatsen kunnen zij een behandeling starten). Je kan ze waarschijnlijk wel laten liggen in de vriezer als je van ziekenhuis wisselt.

Geplaatst

Heb je er ook wel eens aan gedacht dat je van je cryo's zwanger kan raken???? Dan heb je helemaal geen verse poging meer nodig!!!!

Geplaatst

Hoi Jeanine, ik heb dit ook gevraagd ivm met mijn leeftijd maar het VU werkt hier niet aan mee. Je moet dus alle ontstane cryo's binnen een poging 'opmaken' voor je aan een nieuwe IVF poging kunt beginnen.

Geplaatst

Witje, natuurlijk heb ik daaraan gedacht. Maar statistisch is het nou eenmaal zo dat je méér kans hebt met een verse poging. Maar ik zie al dat het dus niet gaat lukken.

VU werkt blijkbaar ook niet mee aan embryo's terugplaatsen als één van de partners overleden is. Ik zit die bewaarovereenkomst te lezen, vandaar... Maar ze bewaren ze dan wel en dan moet je dus een ziekenhuis zoeken die wél meewerkt. Hopen dat het ons nooit zal gebeuren natuurlijk!!! Maar wel iets om over na te denken. Als je dat dus zelf niet schriftelijk vastlegd, dan moeten ze worden vernietigd. Pfff. moeilijke keuzes allemaal....

Geplaatst

Jeanine, ik weet eerlijk gezegd nite hoe het beleid is hier in NL maar dat je lastige keuzes moet maken, ja inderdaad.

Het zou mooi zijn als je die keuzes helemaal niet hoeft te maken...veel succes!!!!

 

zelf hebben we nog 5 cryos, we gaan ze tzt wel eerst opmaken

Geplaatst

Hoi Jeanine,

Ik snap je beweegredenen wel. Op één punt kan ik je wel geruststellen: dat terugplaatsen van cryo's als bv je partner overlijdt, is toegestaan in Nl. Alleen niet alle ziekenhuizen werken er aan mee. Moet je idd ff naar op zoek.

Hoewel ik je snap, en je ook absoluut niet wil kwetsen oid met mijn antwoord, vraag ik me wel een beetje af of je iets verder hebt nagedacht hierover?

Met een verse emmy's heb je idd iets meer kans, maar:

- je gaat (misschien onnodig) heel veel extra medicijnen in je lijf spuiten. Dat is niet echt gezond.

- je kost claimt veel extra geld van de zorgverzekering, waarbij helemaal niet zeker is dat het ook nodig was. (niet alleen de medicijnen, maar ook de punctie etc; allemaal véél duurder dan alleen een cryoterugplaatsing)

- behalve het financiele aspect is er idd ook een wachtlijst in veel ziekenhuizen. Ook die tijd neem jij dan (mogelijk onnodig) in. Het ivf traject kost ook meer personele inspanning en tijd in het ziekenhuis dan een cryo behandeling.

- je hebt straks misschien een verzameling cryo's in de vriezer, kleine beginnetjes van leven, die je mogelijk helemaal niet gaat gebruiken. Ik ben zelf niet gelovig, maar ik zou daar toch veel moeite mee hebben.

 

Hoewel ik je wens begrijp, heeft dit vgs mij eigenlijk helemaal niets meer te maken met het behandelen van een ziekte (waarop ons medisch handelen is gebaseerd). Ik kan me dus ook heel goed voorstellen dat dit verboden is in Nederland, of dat ziekenhuizen hier niet aan mee willen werken.

Geplaatst

Ik dacht dat een cryo bij een IVF poging hoort en dat je pas door kan voor een nieuwe poging als je de laatste oging (cryo) hebt afgesloten.

Geplaatst

Je kwets me helemaal niet Yola. Ik snap al je redenen en ben het ook grotendeels met je eens als ik ze zo lees. Mijn vraag was een egoistische, om te kijken wat de mogelijkheden zijn. Want ook ik zit ontzettend in de knoop met de vraag wat te doen met de overgebleven cryo's. En inderdaad, dat spreekt helemaal tegen wat mijn vraag was, of ik die mag opsparen. Want dan blijven er natuurlijk (eventueel als er cryo's zijn) nog meer minimensjes over waar ik dan over moet beslissen. Dus ik snap het ook wel erg goed.

Ik weet nog steeds niet wat ik moet met die bewaarovereenkomst en de uiteindelijke bestemming. Ik heb gewoon veel vragen om dan uiteindelijk tot een besluit te komen. Maar als het niet mag, dan hoef ik daar sowieso niet meer over na te denken.

Op een of andere manier ben ik in een fase beland die gewoon 'zo snel mogelijk' zwanger wil zijn. Maar de natuur kan je niet sturen. En moet je eigenlijk ook niet willen. Ik wil gewoon graag zoveel mogelijk kans hebben. Maar dat wil iedereen op dit forum. En de cryo's bieden hoe dan ook extra kansen. Ondanks dat de slagingskansen iets kleiner zijn dan de verse pogingen.

Maar dank voor al jullie antwoorden en eerlijkheid.

 

groet,

Jeanine

Geplaatst

Ik heb net ergens gelezen dat je met een cryo ook heel veel kans hebt, want de technieken zijn verbeterd, en als de cryo goed ontdooid en overleefd is dat dus een heel sterke emmy.;) Kans heel groot hoor. Succes!

Geplaatst

bij ons moesten we ook eerst de cryo's gebruiken voor we verder mochten..

en ik ben het wel met kriskras eens..

ik ben op dit moment zwanger van me laatste cryo (2de ivf)..

 

liefs

Geplaatst

Jeanine, misschien kun je een gesprek met het ziekenhuis aanvragen over de bewaarovereenkomst. Je vraag (met name over het gebruik als één van beiden overlijdt, en of het uberhaupt in Nl mag: je cryo's opsparen) voorleggen. Dan heb je je belangrijkste dilemmas voor dit moment getackeld.

En dan deze eerste keer gewoon even afwachten. Je bent al een keer zwanger geweest van iui, dus je maakt in principe goede eitjes aan en in je baarmoeder zijn geen problemen met innestelen, je bent nog jong en maakt zelf rijpe eicellen aan: alle kansen zijn goed voor je ivf poging.

Wie weet ben je gewoon in 1 x zwanger en maak je je nu druk om dingen die helemaal niet hoeven. Er zijn nu nog zoveel mitsen en maren die bepalend zijn of je de keuze uberhaupt hoeft te maken!

- misschien ben je wel in 1 x zwanger!

- misschien heb je wel geen cryo's

- misschien valt het ivf traject (denk: spuiten, hormonen, punctie!) zo tegen, dat je er niet aan moet denken om het nog een keer te doen en je sowieso met je cryo's wil beginnen

etc.

Mocht deze ivf poging niet lukken, én je hebt cryo's, dan wordt het misschien tijd om over de rest van je dilemma (opsparen of niet, mits het juridisch mag) na te denken...

Kijk hier eens: http://www.ivfpredict.com/index-1.html. een programmaatje om je slagingspercentage met ivf te berekenen.

Juist omdat je al een beebje hebt gekregen zonder ivf en jong bent, zijn je kansen behoorlijk goed! (geen garantie hoor!)

Geplaatst

Yola, je hebt helemaal gelijk. Ik ga er zo maar in staan. Ik ben (vervelend genoeg) een type dat eigenlijk alles van tevoren wil weten. En dat is natuurlijk hartstikke onhandig in zo'n traject. Ik moet eerst maar eens rustig de eerste ivf gaan doen. Dat programma'tje heb ik een keer gedaan en daar komen goede kansen uit inderdaad. Wat dat betreft heb ik het geluk dat het al een keer is gelukt. Dus feitelijk zou het nog een keer moeten kunnen. En als dat de eerste ivf zou zijn, dan ben ik klaar.

Dank je voor je bericht. Het zet me weer even met beide benen op de grond!

groet,

Jeanine

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt als gast nu eerst posten en gelijk daarna registreren. Als u al een account hebt, meld u dan nu aan om te posten met uw account.

Gast
Reageer hier op dit topic...

×   Geplakt als RTF formaat tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in.



  • Berichten

    • Hoi allemaal, Wij zijn vier masterstudenten Klinische Psychologie aan Tilburg University en doen onderzoek naar hoe vrouwen hun zwangerschap beleven, zowel op psychosociaal als seksueel vlak. Zwangerschap wordt vaak neergezet als iets alleen maar moois, maar veel vrouwen ervaren ook onzekerheden, veranderingen in welzijn, relatie- of intimiteitsvragen. En juist daar is nog verrassend weinig onderzoek naar gedaan. Daarom zijn wij op zoek naar vrouwen (18+) die op dit moment zwanger zijn, zowel na een spontane zwangerschap als na IVF, IUI of ICSI, en die de Nederlandse taal goed beheersen. Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 30–40 minuten en is volledig anoniem. Je kunt op elk moment stoppen of vragen overslaan. 💻 Meedoen kan via deze link: https://tilburgss.co1.qualtrics.com/jfe/form/SV_eXUeNCATdqLcOeW?Q_CHL=qr Met jullie deelname helpen jullie om meer kennis te verzamelen over hoe vrouwen hun zwangerschap écht ervaren – zodat professionals in de toekomst beter kunnen aansluiten bij wat er speelt. Heb je vragen? Dan mag je altijd mailen naar: Welzijntijdenszwangerschap@tilburguniversity.edu Alvast heel erg bedankt 🤍 Maaike  Namens de onderzoeksgroep Jij en je Zwangerschap Tilburg University   ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Het onderzoek is goedgekeurd door de Ethics Review Board van Tilburg University (TSB_RP1810). Deelname is vrijwillig en volledig anoniem. Deelnemers vullen online vragenlijsten in (ongeveer 30–40 minuten) en kunnen op elk moment stoppen of vragen overslaan
    • Good morning ladies, does anybody here have some feedback and experience doing ICSI at LUMC? What are the questions and test that I should ask for in the first appointment? We have already done ICSI for multiple years (at AMC and C&C), now LUMC will be our last possible round, so I want to be as prepared as possible. Many thanks!
    • Hallo, Wij hebben onlangs een eerste poging ICSI gedaan. We hadden in totaal 13 eitjes die geïnjecteerd zijn. Hier zijn helaas geen bevruchtingen uitgekomen.  Uit het onderzoek is ook niets raars gekomen, geen afwijkende eicellen of zaadcellen.  Nu willen we niet hetzelfde riedeltje nog eens doen zonder verder onderzoek.  We hebben onze zinnen gezet op Gent. Daar schijnen ze meer onderzoek te doen.  Zijn er meer mensen die geen bevruchtingen hebben gehad na een - in principe - succesvol ICSI traject tot dan toe? En wat zijn jullie vervolgstappen?   
    • Hai @Ele   Wij zijn eind 2020 gestart met ivf. Eerste poging hadden ivf gehad en daar kwam helaas helemaal embryovorming. 2de ronde icsi gedaan hier 6 embryo's 1 terug geplaatst, geen succes. 1 was sterk genoeg om ingevroren te worden dus deze in mijn natuurlijk cyclus mogen terug plaats. Hier van zwanger geworden maar helaas een vroege miskraam. Bij de 3de rond niets in de vriezer maar 2 laten terugplaatsen en hieruit is onze zoon Noah geboren. Hij is nu net 1 geworden. Door ziekte van mijn man besloten snel weer de volgende ronde ivf in te gaan nu hij nog zo gezond mogelijk is. Eerste punctie zit er weer aan te komen en moet zeggen dat ik hem best wel weer knijp. Vond de vorige rondes zwaar maar met z'n lief klein mannetje erbij is het er niet makkelijker op. Hoe ervaar jij dat met een dochter van bijna 3?
    • Hoi! Ik ben 40 en voor het eerst bezig met ICSI in UZ Brussel. 3 jaar geleden 6 IUI pogingen gehad in een Nederlands ziekenhuis zonder resultaat. Ik heb afgelopen dinsdag mijn eicelpunctie gehad met 4 eitjes als resultaat. We zijn nu uiteraard in spanning aan het wachten op nieuws. Over 5 dagen worden we pas gebeld door de arts met het nieuws hoeveel embryo's de vriezer ingaan. Als er intussen iets mis zou gaan dan worden we eerder gebeld. De reden dat ik deze cyclus geen terugplaatsing kan hebben is omdat ze hebben ontdekt tijdens de punctie dat ik een poliep heb in mijn baarmoeder. Die moet eerst verwijderd worden voor ze een terugplaatsing kunnen doen. Logisch maar toch was het wel even balen!  Ik zou het leuk vinden om ervaringen te delen met lotgenoten. Hoe gingen jullie bvb om met de wachtperiodes,wat waren jullie ervaringen met de hormonen,de punctie etc... Lieve groetjes, Nathalie 
  • Topics

×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Gebruikers Voorwaarden