Ga naar inhoud

Uitgerekend in januari 2013


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Dat is inderdaad apart, Ting, dat je vliezen niet worden gebroken. Misschien om vragen?

 

Hier zijn net mijn vliezen wel gebroken en spontaan zijn ook de weeën begonnen. Het is nog goed te doen, en ik ben blij dat er eindelijk wat gebeurt. Benieuwd of het nog de 28e wordt!

 

Liesjuh, wat heerlijk dat het allemaal achter de rug is voor je en dat je zo geniet van je zoontje. waarom kreeg je eigenlijk weeenopwekkers? Waren je eigen weeën niet sterk genoeg?

  • Reacties 1,3k
  • Aangemaakt
  • Laatste Reactie

Top Posters in dit Topic

Geplaatst

Helaas sluit ik me bij jullie aan dames, het rommelt en idd slijmprop(je) komt los, maar verder nog niet concreet aan het bevallen. Vanochtend een heel stuk gewandeld (lees gewaggeld) en nu nog 2 wasmanden was gestreken (dacht ik dat ik nog moest doen) en zo even ontspannen in bad. De vorige keer ook een lange aanloop, dus we zien het wel. He, maar wat heerlijk dat het erop zit bij jou Liesjuh. Bevalling klinkt best heftig, maar ook vrij vlot wat betreft tijd. Mariek, idd vervelend dat je aan de kamer gebonden bent, dan duurt het extra lang....Ting, wow 5 cm al.....sterkte.

Geplaatst

Hey meiden,Nou ook ik lig in t ziekenhuis... Vanmiddag 12 uur voelde ik ineens met kleine scheutjes wat stromen. Dacht dat t wat afscheiding was en ging naar de wc. Maar t was bloed en niet zo'n beetje ook. Vanaf t toilet in de badkamer heb ik m'n man gebeld (die liep in de bouwmarkt...). Binnen 4 minuten was ie thuis. Heb vanaf t toilet ook de VK maar gebeld. Ik moest op bed gaan liggen tot ze er was. Door t bloed was t lastig te zien of ik ook vruchtwater had verloren. Gezien m'n laagliggende placenta wilde ze geen risico nemen en moest ik voor Ctg en echo naar t ziekenhuis. Daar heb ik paar uur gelegen met tussendoor onderzoeken. En nu willen ze me ter observatie nachtje houden. Ben rond 4 uur dan ook opgenomen. Thuis een grote chaos: we waren net de kerstboom aan t afbreken, etc. Denk dat ik morgenavond naar huis. Zo'n idee dat t inleiden bij mij ook niet veel gaat worden hoor: nog potdicht allemaal...

Geplaatst

Even een berichtje voor de dames bij wie het niet opschiet...

 

Nee... Eerst even liesjuh feliciteren! Van harte proficiat!

 

Oh ja... Dat t lang duurde voort echt op gang kwam...Ik had t zelfde... En wat echt ontzettend goed hielp was een voetmassage van mijn zus. Echt heel stevig, bijna pijnlijk zeg maar. Goed de tenen en de enkels meenemen. Binnen een uur lag ik te kreperen ineens. Misschien toeval maar ik hoor t vaker hoor dat t heel goed helpt. Misschien heb je wat aan deze tip.

 

dames die aan het bevallen zijn: succes, zet m op!!

Geplaatst

Liesjuh VAN HARTE GEFELICITEERD!

Lief dat je zo snel na de bevalling al een update geeft van jouw ervaringen.

Ik hoop dat je snel hersteld en dat jullie heerlijk genieten met zn viertjes..

 

Mariek, jij bent waarschijnlijk inmiddels bevallen, ik hoop voor je dat het laatste end sneller ging dan de aanloop.

Ik denk aan je en hoop dat alles goed is met jou en de baby.

 

Andere meiden die ook aan het bevallen zijn, VEEL STERKTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Hier nog geen voortekenen, niks. Alleen een hele zware buik, slaapgebrek en geen zin meer om verder te waggelen... nog ff..

 

Liefs

Julia

Geplaatst

Liesjuh, wat heerlijk dat je nu wel kunt genieten van je kraamtijd! Geniet lekker verder zou ik zeggen! ;-)

 

Marieke, hopelijk hebben jullie jullie mannetje inmiddels in jullie armen.

en mag alles goed gegaan zijn.

 

Doorzettertje, jij ook al in t ziekenhuis. Sterkte meid!

Geplaatst

Ooh nog geen bericht van Mariek, spannend. Hoop zo dat alles goed is..............

 

Ik zou het lijstje ook wel weer naar voren willen halen, nu iedereen een beetje aan het rommelen is! Hier nog niks hoor maar ben ook nog geen 37 weken. Dus van mij mag het nog even op zich laten wachten. Alhoewel ik door jullie wel de kriebels krijg :)

Toch dit weekend maar eens een vluchtkoffertje inpakken!!!

Geplaatst

[TABLE=class: cms_table_cms_table]

[TR]

[TD]

Even voorstellen------------------------------------------------

[/TD]

[TD]

Uitgerekende Datum---

[/TD]

[TD]

Bijzonderheden---------

[/TD]

[TD]Geboren---

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Ting (42 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]2 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Liesjuh (32 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]3 januari

[/TD]

[TD]dochter met 34.6 wkn geboren, veel last van harde buiken

[/TD]

[TD]26-12-2012: Wout[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Mariek (40 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]4 januari

[/TD]

[TD]Inleiding week 39 ivm ventriculomegalie

[/TD]

[TD]28-12-2012: Romijn[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Juul (37 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]4 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Keesie (35 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]5 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Tascha (32 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]5 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]CC (35 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]6 januari

[/TD]

[TD]uterus bicornis (afwijkende baarmoedermond), preventief een ruggenprik bij bevalling

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Wendy (30 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]7 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Renate75 (37 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]10 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Doorzettertje (37 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]14 januari

[/TD]

[TD]Inleiding week 38 ivm eiceldonatie, pijn en ligging placenta

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Britt (37 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]19 januari

[/TD]

[TD]volledige bedrust ivm bekken/heupen/rug

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]LindaDa (37 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]21 januari

[/TD]

[TD]Zoontje geboren met hydronefrose. Goede zwangerschap, fit en energiek.

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]ymkeh (35 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]24 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Jannet

[/TD]

[TD]24 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]xxxxxx (Sas) (33 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]27 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Zomer (41 jaar, 3e kindje)

[/TD]

[TD]28 januari

[/TD]

[TD]verhoogde kans op vroeggeboorte, cerclage gezet, onder verscherpt controle bij gyn, bekkenpijn

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Geplaatst

Meiden, wat is het hier nu spannend! Ik kijk gewoon elk uur even of er weer een mooie baby is geboren...

Wat wordt het nu echt allemaal, nu de eerste kindjes worden geboren!

 

Voor degene die nog bezig zijn in het ziekenhuis, SUCCES en ik hoop dat het snel gaat!

 

Voor degene die nog langer moeten wachten (net als ik), nog een paar weken en dan is het ook bij ons zover!

 

Gr Zomer

Geplaatst

Ja, daar ben ik weer! Gisteravond om 22.45 is onze zoon R.omijn geboren!

 

Na het breken van de vliezen rond half 5 ging het ineens best snel. Ik kreeg goede weeën, maar we besloten toch om deze extra kracht bij te zetten met weeenopwekkers om 20.00 uur. Ik schoot vervolgens door de ontsluitingsfase heen en rond half 11 had ik volledige ontsluitingen en enorme persdrang. Na 3 persweeenrondjes op de baarkruk was het moment dan eindelijk daar: ons mannetje kwam blauw (hij had zijn navelstreng om z'n nekje) ter wereld, maar trok gelukkig heel snel bij. Opgelucht dat ik was dat het over was!! Eindelijk was hij daar dan.

Hij doet het heel goed. Borstvoeding komt mooi op gang, hij doorstaat tot nu toe alle standaard checks en tests met vlag en wimpel. Ook die van de neuroloog. Het is nu nog even wachten op de echo van zijn hersentjes. Als het goed is gaan we die zo krijgen. En als dat geen bijzonderheden oplevert dan gaan we zo naar huis en moeten we maandag terug komen voor de kinderarts en specialist op het gebied van ventriculomegalie voor een uitgebreid onderzoek (beste man is er natuurlijk niet in het weekend...)

Ik ben ongeschonden uit de strijd gekomen, op 1 kleine hechting na. Loop al weer vrolijk rond ;-)

 

Doorzettertje, CC, Ting, hoe is het met jullie?? Erg benieuwd!

 

Overige meiden, heel veel succes nog met de laatste loodjes!!

Geplaatst

Oh WAUW Mariek, wat een bijzonder goed nieuws! Gefeliciteerd met jullie zoon, mooie naam hoor!

Zo als ik het nu lees kun je redelijk tevreden terug kijken op de bevalling zelf en wat een opluchting om te lezen dat hij alle onderzoeken zo goed doorkomt. Wat een kanjer!!!!

Ik ben echt blij voor jullie. Hoop dat je morgen inderdaad naar huis mag en dat de specialist ook alleen maar mooie dingen kan aangeven aanstaande maandag.

 

Liefs Zomer

Geplaatst

Mariek en partner en grote zus,

Van harte gefeliciteerd met jullie zoon R.omijn.

Wat een super begin dat de testen checks allemaal in orde zijn.

Succes voor verdere uitslagen en onderzoeken.

Hoop met je mee dat jullie snel naar huis mogen.

Geplaatst

Lieve meiden even kort: vanochtend om 10.15 is onze dochter Indy geboren! 2750 Gr. en 48 cm. Is heel hectisch geweest: verloor ineens heel veel bloed en hartslag Indy viel weg toen ze nog in m'n buik zat. Binnen 3 minuten renden er 6 man om me heen en was er geen minuut te verliezen: half uur later is Indy geboren met spoed keizersnede. Indy gaat super met mij nu ook beter!

Geplaatst

Beste Mariek,

 

Van harte gefeliciteerd!! Super. Ik ben zo blij voor je dat alles goed is. :bf_new:Ik duim alvast voor een goed resultaat bij de neuroloog!!.

 

Ik zit hier nog altijd te wachten met mijn fantastische 5cm ontsluiting. Ik ben er vet mee. Er gebeurd niks verder. Alleen stukjes prop verliezen en af en toe een mensturatiepijntje. Meer kan er niet af. Als een gynaecoloog met meer dan 20 jaar nog eens durft te zeggen dat ze mij zeker terug zou zijn binnen de twee dagen, zal ze wat meemaken. :bottom:

 

Sorry, ik liet me eventjes gaan.

 

Geniet alvast van je zoontje Mariek, en nogmaals proficiat[ATTACH=CONFIG]4936[/ATTACH]

Geplaatst

Ff inbreken voor 2 meiden hier:

 

Doorzettertje :bpotda:GEFELICITEERD MET INDY!! :bcbbboy2::15_5_18: Wat spannend zeg, opeens van alles en n spoedkeizersnede. Fijn dat het nu allemaal goed gaat en geniet heerlijk van jullie dochter!!

 

Ting...we hebben het steeds over je op t andere topic. We maakten ons al zorgen, maar ik lees nu dat je ontsluiting totaal niet opschiet, maar jullie gelukkig wel ok zijn. Veel sterkte met de laatste loodjes:pregwalk:!

 

:CYBER_HUGS:, mees

Geplaatst

Jemig, en weer twee baby's erbij!!

 

Marieke; Van harte gefeliciteerd met jullie zoon en wat een prachtige naam! Het klinkt bijna als een droombevalling!!! Ik hoop van harte dat de onderzoeken goed zullen uitpakken, spannend! Maarre, nu eerst genieten hoor!!

 

Doorzettertje; Van harte gefeliciteerd met je dochter. Je zal wel even tijd nodig hebben om bij te komen vna de keizersnede...

 

Wie volgt?

Geplaatst

Doorzettertje,

 

Ook gefeliciteerd!!!! Mooie naam Indy!!! Gelukkig is alles nog goed verlopen. Geniet van jullie kindje. [ATTACH=CONFIG]4938[/ATTACH]

Geplaatst

[TABLE=class: cms_table_cms_table_cms_table]

[TR]

[TD]

Even voorstellen------------------------------------------------

[/TD]

[TD]

Uitgerekende Datum---

[/TD]

[TD]

Bijzonderheden---------

[/TD]

[TD]Geboren---

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Ting (42 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]2 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Liesjuh (32 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]3 januari

[/TD]

[TD]dochter met 34.6 wkn geboren, veel last van harde buiken

[/TD]

[TD]26-12-2012: Wout

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Mariek (40 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]4 januari

[/TD]

[TD]Inleiding week 39 ivm ventriculomegalie

[/TD]

[TD]28-12-2012: Romijn

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Juul (37 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]4 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Keesie (35 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]5 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Tascha (32 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]5 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]CC (35 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]6 januari

[/TD]

[TD]uterus bicornis (afwijkende baarmoedermond), preventief een ruggenprik bij bevalling

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Wendy (30 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]7 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Renate75 (37 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]10 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Doorzettertje (37 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]14 januari

[/TD]

[TD]Inleiding week 38 ivm eiceldonatie, pijn en ligging placenta

[/TD]

[TD]29-12-2012; Indy[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Britt (37 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]19 januari

[/TD]

[TD]volledige bedrust ivm bekken/heupen/rug

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]LindaDa (37 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]21 januari

[/TD]

[TD]Zoontje geboren met hydronefrose. Goede zwangerschap, fit en energiek.

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]ymkeh (35 jaar, 1e kindje)

[/TD]

[TD]24 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Jannet

[/TD]

[TD]24 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]xxxxxx (Sas) (33 jaar, 2e kindje)

[/TD]

[TD]27 januari

[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Zomer (41 jaar, 3e kindje)

[/TD]

[TD]28 januari

[/TD]

[TD]verhoogde kans op vroeggeboorte, cerclage gezet, onder verscherpt controle bij gyn, bekkenpijn

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Geplaatst

Doorzettertje, gefeliciteerd met jullie dochter!!! Mooie naam! Wat moet het even flink stressen voor je zijn geweest. Super dat alles goed is afgelopen. Geniet van je kleine meid!

XM

Geplaatst

Ting, hoe gaat het met jou?? Zijn de vliezen nu al een keer gebroken? Wat duurt het ook lang voor jou...weet hoe het is...kan me heel goed voorstellen dat je er klaar mee bent. Succes meid!

Geplaatst

Hoi Mariek,

 

Nog altijd niks. 5cm ontsluiting of misschien al meer ondertussen. Ik ben op een week van 1 cm naar 5 gegaan. Dus heb ik nu misschien al 6. Maar ik loop hier wel nog. Ik wist ook niet dat die prop zo veel is. Ik verlies dit in stukken. Als het een slijmprop is, wie weet zit ik ondertussen met een ontsteking. pfff

 

Ik heb een afspraak op mijn uitgerekende datum van 2 januari mocht ik ondertussen nog niet bevallen zijn. Misschien stellen ze zelf voor om mijn vliezen te breken. Aangezien die placenta het ook aan het opgeven is, ben ik misschien beter dat ik in de kraamafdeling blijf en dat ze de boel in gang steken. Ik ben soms bang dat het niet zo goed is voor het kindje als dat minder voeding krijgt van een placenta die het aan het opgeven is. Ik heb nog altijd zo een ongi-gevoel, vandaag meer dan gisteren. Misschien is dat een begin (wishful thinking)

 

Hoe gaat het met je zoontje? Alles goed?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt als gast nu eerst posten en gelijk daarna registreren. Als u al een account hebt, meld u dan nu aan om te posten met uw account.

Gast
Reageer hier op dit topic...

×   Geplakt als RTF formaat tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in.




  • Berichten

    • Hoi allemaal, Wij zijn vier masterstudenten Klinische Psychologie aan Tilburg University en doen onderzoek naar hoe vrouwen hun zwangerschap beleven, zowel op psychosociaal als seksueel vlak. Zwangerschap wordt vaak neergezet als iets alleen maar moois, maar veel vrouwen ervaren ook onzekerheden, veranderingen in welzijn, relatie- of intimiteitsvragen. En juist daar is nog verrassend weinig onderzoek naar gedaan. Daarom zijn wij op zoek naar vrouwen (18+) die op dit moment zwanger zijn, zowel na een spontane zwangerschap als na IVF, IUI of ICSI, en die de Nederlandse taal goed beheersen. Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 30–40 minuten en is volledig anoniem. Je kunt op elk moment stoppen of vragen overslaan. 💻 Meedoen kan via deze link: https://tilburgss.co1.qualtrics.com/jfe/form/SV_eXUeNCATdqLcOeW?Q_CHL=qr Met jullie deelname helpen jullie om meer kennis te verzamelen over hoe vrouwen hun zwangerschap écht ervaren – zodat professionals in de toekomst beter kunnen aansluiten bij wat er speelt. Heb je vragen? Dan mag je altijd mailen naar: Welzijntijdenszwangerschap@tilburguniversity.edu Alvast heel erg bedankt 🤍 Maaike  Namens de onderzoeksgroep Jij en je Zwangerschap Tilburg University   ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Het onderzoek is goedgekeurd door de Ethics Review Board van Tilburg University (TSB_RP1810). Deelname is vrijwillig en volledig anoniem. Deelnemers vullen online vragenlijsten in (ongeveer 30–40 minuten) en kunnen op elk moment stoppen of vragen overslaan
    • Good morning ladies, does anybody here have some feedback and experience doing ICSI at LUMC? What are the questions and test that I should ask for in the first appointment? We have already done ICSI for multiple years (at AMC and C&C), now LUMC will be our last possible round, so I want to be as prepared as possible. Many thanks!
    • Hallo, Wij hebben onlangs een eerste poging ICSI gedaan. We hadden in totaal 13 eitjes die geïnjecteerd zijn. Hier zijn helaas geen bevruchtingen uitgekomen.  Uit het onderzoek is ook niets raars gekomen, geen afwijkende eicellen of zaadcellen.  Nu willen we niet hetzelfde riedeltje nog eens doen zonder verder onderzoek.  We hebben onze zinnen gezet op Gent. Daar schijnen ze meer onderzoek te doen.  Zijn er meer mensen die geen bevruchtingen hebben gehad na een - in principe - succesvol ICSI traject tot dan toe? En wat zijn jullie vervolgstappen?   
    • Hai @Ele   Wij zijn eind 2020 gestart met ivf. Eerste poging hadden ivf gehad en daar kwam helaas helemaal embryovorming. 2de ronde icsi gedaan hier 6 embryo's 1 terug geplaatst, geen succes. 1 was sterk genoeg om ingevroren te worden dus deze in mijn natuurlijk cyclus mogen terug plaats. Hier van zwanger geworden maar helaas een vroege miskraam. Bij de 3de rond niets in de vriezer maar 2 laten terugplaatsen en hieruit is onze zoon Noah geboren. Hij is nu net 1 geworden. Door ziekte van mijn man besloten snel weer de volgende ronde ivf in te gaan nu hij nog zo gezond mogelijk is. Eerste punctie zit er weer aan te komen en moet zeggen dat ik hem best wel weer knijp. Vond de vorige rondes zwaar maar met z'n lief klein mannetje erbij is het er niet makkelijker op. Hoe ervaar jij dat met een dochter van bijna 3?
    • Hoi! Ik ben 40 en voor het eerst bezig met ICSI in UZ Brussel. 3 jaar geleden 6 IUI pogingen gehad in een Nederlands ziekenhuis zonder resultaat. Ik heb afgelopen dinsdag mijn eicelpunctie gehad met 4 eitjes als resultaat. We zijn nu uiteraard in spanning aan het wachten op nieuws. Over 5 dagen worden we pas gebeld door de arts met het nieuws hoeveel embryo's de vriezer ingaan. Als er intussen iets mis zou gaan dan worden we eerder gebeld. De reden dat ik deze cyclus geen terugplaatsing kan hebben is omdat ze hebben ontdekt tijdens de punctie dat ik een poliep heb in mijn baarmoeder. Die moet eerst verwijderd worden voor ze een terugplaatsing kunnen doen. Logisch maar toch was het wel even balen!  Ik zou het leuk vinden om ervaringen te delen met lotgenoten. Hoe gingen jullie bvb om met de wachtperiodes,wat waren jullie ervaringen met de hormonen,de punctie etc... Lieve groetjes, Nathalie 
  • Topics

×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Gebruikers Voorwaarden